Іспанський винищувач випадково вистрілив ракету в небі над Естонією

TyphoonTyphoon

Естонські військовослужбовці шукають залишки ракети, яку іспанський винищувач випадково вистрілив під час виконання вправ у повітряному просторі цієї балтійської країни та союзника НАТО.

Читайте також: «Естонія відгородиться від РФ колючою стіною в 2.5 м»

Військові заявили, що винищувач Typhoon іспанських військово-повітряних сил, які є частиною місії НАТО з повітряного патрулювання, помилково запустив ракету типу «повітря-повітря» у районі навчань на півдні Естонії у другій половині дня.

За останні роки місія повітряного патрулювання перебувала у стані підвищеної бойової готовності через збільшення активності російської авіації в регіоні. Винищувачі НАТО часто виконували завдання з перехоплення та супроводу літаків з сусідньої Росії.

Такі ракети містять до 10 кілограмів вибухових речовин та зберігаються на складі, розташованому біля 40 км на північ від другого за величиною естонського міста Тарту та менш ніж за 300 км від російського кордону. Вони мають вбудований механізм самознищення для екстрених випадків, але також можуть падати на землю.

Юрі Ратас

Юрі Ратас

Читайте також: «Вперше за 25 років в Естонії збільшилося населення»

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас написав на Facebook, що «дякуючи Богові, жодна людина не постраждала» та назвав цей інцидент «надзвичайно прикрим».

Далі він написав: «Я впевнений, що естонські Збройні сили, у співпраці з нашими союзниками, вивчать обставини інциденту та докладуть всіх зусиль, щоб переконатись, що нічого подібного не повториться».

Міністерство оборони Іспанії заявило, що розпочало розслідування інциденту, що стався під час навчального польоту.

Mirage 2000

Mirage 2000

«Іспанський літак, який базується в Литві, випадково випустив ракету, не завдавши шкоди, — сказано в повідомленні Міноборони Іспанії. — Ракета «повітря-повітря» не потрапила в жоден літальний апарат. Міністерство оборони розпочало розслідування, щоб з’ясувати точну причину цього інциденту».

Читайте також: «В Естонії стартували масштабні навчання НАТО»

Крім іспанських винищувачів, у навчаннях були задіяні два французьких літака «Міраж-2000».

Be the first to comment on "Іспанський винищувач випадково вистрілив ракету в небі над Естонією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**