Іспанська газета: Китай та Росія створюють новий союз проти США

«ABC»«ABC»

Іспанська газета «ABC» пише про формування Росією та Китаєм нового міжнародного альянсу — WRIC, членами якого є також Венесуела та Іран. Його метою, за даними газети, яка посилається на аналіз аналітичного центру SFS, є ослаблення США.

Читайте також «Саудівська Аравія: Якщо Іран матиме атомну бомбу, то і ми також»

Мадридська газета вказує на те, що новий політичний альянс відрізняється від BRICS, що будується останніми роками Москвою і Пекіном та який, крім Росії і Китаю, включає також Індію, Бразилію і Південну Африку.

«ABC» називає новий альянс WRIC, вказуючи на те, що, крім Росії та Китаю, його членами є також Венесуела і Іран. Назва є абревіатурою з перших чотирьох букв назв цих країн. Однак він відрізняється від BRICS, основним завданням якого є економічне співробітництво. WRIC прагне прямого ослаблення Сполучених Штатів», — пише іспанська газета, котра робить свої висновки на основі аналізу американського аналітичного центру SFS.

Китай

Китай

Читайте також «КНР збирається покарати Австралію за «антикитайські настрої»

Як зазначає вашингтонський аналітичний центр, ще однією відмінністю від BRICS є відсутність формальної структури нового Альянсу. «Однак його члени є партнерами, які прагнуть послабити позиції США в окремих регіонах земної кулі (…), а також запровадити новий світовий порядок, заснований на участі багатьох гравців», — пише «ABC», котра спирається на звіт SFS, вказуючи, що президент Венесуели Ніколас Мадуро залежить від зовнішніх чинників.

Газета цитує виконавчого директора SFS Джозефа Хуміра, який стверджує, що дистанціювання Пекіну від конфлікту у Венесуелі є удаваним. «Китай створив собі імідж країни, яку цікавлять тільки торговельні угоди, але насправді він використовує Росію та Іран як «таран», а сам залишається в тіні (…). Тим часом багато китайських компаній контролюються військовими», — зазначає Хумір.

Іран

Іран

Читайте також «У пріоритетах китайської армії на 2019 рік — приготування до війни»

Експерт також вказує на подібність режиму Уго Чавеса у Венесуелі та диктатури Башара Асада. Він нагадує, що Чавес, попередник Мадуро, використовував, серед інших, досвід сирійської партії Баас, члени якої проникли в армію, підпорядкувавши її режиму в Дамаску.

Be the first to comment on "Іспанська газета: Китай та Росія створюють новий союз проти США"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**