Іспанська Андалузія також готується проголосити незалежність

АндалузіяАндалузія

Лідер сепаратистського руху Андалузії Педро Альтамірано повідомив, що 4 грудня іспанський регіон проголосить незалежність. Прихильники самостійності Андалузії також бачать в її складі частину території Португалії та Марокко.

Читайте також: «Чого слід очікувати Греції після виходу із зони євро?»

Іспанський письменник Педро Альтамірано, який очолює андалузьких сепаратистів з так званої Національної асамблеї Андалузії (ANA), підтвердив у вівторок в португальських ЗМІ, що його організація 4 грудня оголосить про самостійність регіону. Він визнав, що хоча така декларація є символічною, «це може стати відправною точкою для створення нової держави».

За словами лідера організації ANA, до складу самостійної Андалузії мають входити не тільки терени нинішнього автономного регіону Іспанії, але також португальські Алентежу і Алгарве, а також марокканський регіон Ріф.

В ефірі Лісабонського радіо TSF Педро Альтамірано визнав, що хоча незалежність в перші роки буде «віртуальною», проте її символічне проголошення дасть старт процесові формування уявлення про країну, яка в майбутньому зможе «увійти до складу іншої форми державності».

«На даний момент це теоретична концепція, заснована на філософсько-культурних та братерських відносинах. Однак не можна не виключити, що в майбутньому така держава буде визнана», — додав Альтамірано.

Педро Альтамірано

Педро Альтамірано

Голова андалузької сепаратистської організації пояснив, що виникнення нової держави на півдні Іспанії та Португалії залежить від вирішення проблеми незалежності Каталонії. «Можливо, в майбутньому ми зможемо насолоджуватися спільною державою на Піренейському півострові, федеративною республікою всіх народів, які проживають в цьому регіоні Європи», — сказав Альтамірано.

Читайте також: «В Іспанії півмільйона демонстрантів вимагали незалежності для Каталонії»

Тим часом, португальський фахівець з міжнародних відносин Армандо Маркес Гуедес вважає, що, здавалося б, нереальна ідея «віртуальної незалежності» Андалузії від Мадриду служить подальшій дестабілізації Іспанії. Як розповів Гуедес, названа дата оприлюднення декларації співпадає у часі з можливим проголошенням відділення Каталонії від Іспанії.

«Ідея андалузьких сепаратистів не знайде підтримки в Португалії, але може сприяти подальшій політичній нестабільності в Іспанії. З’являється новий фронт в каталонському конфлікті, і Мадридові доведеться відреагувати на чергову кризу», — сказав Маркес Гуедес. Експерт зазначив, що інформація андалузьких сепаратистів, «оприлюднена в ефірі» є сприятливою для тих, хто бореться за незалежність Каталонії і може спонукати центральний уряд Маріано Рахоя до зміни своєї політики щодо прихильників самостійності регіону.

Читайте також: «Іспанія тріщить по швах: на 5 листопада в Країні Басків заплановано референдум про незалежність»

«Рано чи пізно Мадриду доведеться вести переговори з сепаратистами, яких не так вже й мало в Іспанії. Вирішення проблеми з позиції сили не підходить, оскільки центральний уряд не має необмеженого поліцейського апарату», — сказав Маркес Гуедес.

Рух за відділення Каталонії від Іспанії активізувався у 2012 році

Рух за відділення Каталонії від Іспанії активізувався у 2012 році

Be the first to comment on "Іспанська Андалузія також готується проголосити незалежність"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**