Ісламісти повертаються в Європу до країн свого громадянства

Бойовики ІДБойовики ІД

Джихадисти з так званої Ісламської Держави повертаються в європейські країни свого громадянства, отримавши вказівки здійснювати там атаки з використанням хімічних та біологічних бомб. Європа не готова до оборони, — говорять представники НАТО.

Читайте також: «Мусульманські мігранти здійснили напад на церкву у Франції»

Ісламісти володіють спеціальними знаннями щодо використання хімічних засобів у терористичних цілях, — заявляють співробітники Інтерполу. В останньому звіті «Хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози» йдеться про те, що джихадисти, які повертаються до країн Європейського Союзу, можуть використовувати свої навички для виготовлення та використання так званих «брудних» бомб на Старому континенті.

«Це цілком можливо, — підкреслюють автори доповіді, — тому що, незважаючи на зусилля міжнародної спільноти, запаси хімічних речовин і зброї в Сирії та Іраку не були повністю знищені».

Дослідники відзначають, що ісламісти використовували або намагалися використовувати хімічну, біологічну, радіологічну і ядерну зброю вже в 2015 році.

Ракка

Ракка

За даними Міжнародного агентства з атомної енергетики, в 2016 році було виявлено понад 150 випадків незаконного обігу радіоактивних матеріалів.

Читайте також: «Турецька артилерія знищила понад сотню бойовиків ІД»

Є три основні джерела отримання радіоактивних матеріалів джихадистами. Перш за все, забуті запаси зброї від гонки озброєнь під час холодної війни часто знаходяться в руках міжнародних злочинних груп. Це, в основному, стосується озброєння, виготовленого ще в СССР. Це також можуть бути запаси хімічних речовин з Лівії, які під час хаосу, спричиненого падінням режиму Муаммара Каддафі знайшли нових господарів — екстремістські збройні формування. По-третє — «темний Інтернет», який часто служить злочинцям для реалізації своїх планів. Там також можна придбати радіоактивні матеріали.

«Європа не готова припинити використання «брудних бомб», — пишуть автори доповіді НАТО, — і це викликає тривогу». Хоча ще в 2009 році Європейський Союз ухвалив стратегію, яка покликана бути відповіддю на можливі атаки, але «це все-таки тільки оцінка ризику, а не рекомендації, як збільшити можливості для ефективного захисту». Це означає, що в країнах ЄС недостатня кількість протизасобів, які можна використати в разі застосування радіоактивних матеріалів».

Читайте також: «Підтримувані США ополченці розпочали наступ на важливу для ІД Ракку»

Джихадисти повертаються в європейські країни

Джихадисти повертаються в європейські країни

Be the first to comment on "Ісламісти повертаються в Європу до країн свого громадянства"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**