Ісламську Державу майже витіснили із сирійського міста Ер-Ракка

СиріяСирія

«Підтримувані США Сирійські демократичні сили (SDF) контролюють 90% території міста Ер-Ракка на півночі Сирії», — повідомив Сирійський центр моніторингу дотримання прав людини. Оборону джихадистів у колишній столиці самопроголошеного халіфату прорвано.

Читайте також: «Для чого Росія роздмухує сирійський конфлікт?»

«Завдяки інтенсивним діям коаліції на чолі зі Сполученими Штатами, сили Ісламської Держави (IS) відступили принаймні з п’яти районів Ер-Ракки, а це означає, що SDF контролюють 90% території міста», — повідомив керівник центр моніторингу Рамі Абдель Рахман. За його словами, наразі джихадисти займають лише центр міста.

«Це останній етап операції SDF під кодовою назвою «Гнів Євфрату» проти сил IД в місті Ер-Ракка», — сказав Рахман. На його думку, за останні тижні сотні джихадистів загинули, а їх запаси продовольства, військової техніки та зброї вичерпуються. Рахман зазначив, що бойовики ІД більше не в змозі протистояти атакам SDF або рятувати поранених. Вони відійшли до центру міста, де почуваються в безпеці.

Як повідомив центр моніторингу, за останні п’ять днів сили SDF боролися з бойовиками ІД, здійснюючи «раптові напади» на північні райони міста. «Однак здобуття решти 10% Ер-Ракки може виявитися складним через численні джихадистські міни», — сказав Рахман.

Військовий конфлікт в Сирії триває з 2011 року

Військовий конфлікт в Сирії триває з 2011 року

Прес-секретар операції «Гнів Євфрату» Джихан Шейх Ахмад не підтвердив інформації центру моніторингу. Проте він зазначив, що SDF буде виконувати операцію «до кінця».

Читайте також: «Росіянам не здамося»: сирійські повстанці відмовилися залишати Алеппо»

Коаліція SDF, в якій беруть участь курдські та арабські ополченці, веде бойові дії на території Ер-Ракки з червня, за підтримки авіації і спеціальних сил антиджихадистської коаліції, очолюваної США. Ер-Ракка була здобута джихадистами у 2014 році.

Арабо-курдський альянс також проводить ще одну операцію проти джихадистів в сусідній провінції Дейр аз-Зор на сході країни, конкуруючи з урядовою армією за доступ до південної частини сирійської долини Євфрату, яку здебільшого контролюють джихадисти. За останні місяці ісламські бойовики втратили значні території в центральній та східній Сирії, які зайняли війська сирійського президента Башара Асада і сили SDF.

Сирійські повстанці

Сирійські повстанці

Війна в Сирії, яка за шість років поглинула понад 320 000 людей, перетворилися на дуже складний конфлікт, в якому активну участь беруть джихадисти, і до якого залучені регіональні та глобальні сили. Конфлікт розпочався в березні 2011 року, коли режим Асада придушив продемократичні демонстрації.

Читайте також: «Геополітичний виклик ісламського світу»

Be the first to comment on "Ісламську Державу майже витіснили із сирійського міста Ер-Ракка"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**