Іран хоче вивезти з Німеччини 300 млн євро готівкою

ЄвроЄвро

Німецька влада розгляне прохання Ірану про дозвіл на перевезення з Німеччини до Тегерану літаком 300 мільйонів євро готівкою з рахунків, яким загрожує замороження через нові санкції США, — підтвердила в понеділок у Берліні прес-секретар Міністерства фінансів ФРН.

Читайте також: «Іран відмовляється від долара на користь євро»

Раніше про це писало видання «Bild», вказуючи на те, що Іран обґрунтував свою пропозицію необхідністю передати гроші громадянам Ірану, які «через брак доступу до кредитних карток змушені користуватися іноземною валютою євро в готівці під час поїздок за кордон».

Зокрема, це стосується грошей у державному Євро-Іранському комерційному банкові, акціонером якого є німецький центральний банк Bundesbank.

Заяву розгляне Федеральне відомство з контролю за фінансовими послугами (BaFin). Представник Міністерства закордонних справ Німеччини повідомив, що «буде вивчатися, чи не дійде до порушення режиму санкцій».

Мапа Ірану

Мапа Ірану

Читайте також: «В Ірані заборонили викладання англійської мови в початковій школі»

Президент Дональд Трамп виключив США з ядерної умови з Іраном від 2015 року і пообіцяв ввести проти нього суворі санкції, звинувативши Тегеран в таємному продовженні роботи з отримання ядерної зброї, тим самим підтримавши Ізраїль. Нові санкції передбачають покарання банків за пряму чи непряму підтримку операцій з іранськими партнерами, що може призвести до заморожування майже всіх іноземних активів Ірану.

Прес-секретар Міністерства фінансів підкреслила, що критерії для аналізу є зрозумілими, але не пояснила, скільки часу це може тривати. «У будь-якому випадку ми маємо чітку лінію, коли мова йде про дозвіл на такі великі операції з країнами, де існує особливий ризик відмивання коштів та фінансування тероризму», — зазначила вона.

Тегеран

Тегеран

Читайте також: «В Ірані люди вимагають води. Поліція стріляє»

Звертаючись до німецьких урядових кіл, агентство DPA заявило, що в цьому питанні також були нав’язані контакти з урядами США та Ізраїлем. Однак для того, щоб заблокувати повітряну доставку банкнот, існує потреба в твердих доказах того, що перераховані кошти будуть витрачені на незаконну діяльність. За словами опитаних співрозмовників DPA, все це є «політично чутливим», а за іранською пропозицією може стояти політичний інтерес.

Be the first to comment on "Іран хоче вивезти з Німеччини 300 млн євро готівкою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**