Іран погрожує Заходу напливом біженців та наркотиків

Хассан РуханіХассан Рухані

Президент Ірану Хассан Рухані прогнозує наплив на Захід наркотиків та біженців якщо санкції США проти Ірану послаблять здатність Тегерана стримувати ці явища.

Читайте також: «Саудівська Аравія: Якщо Іран матиме атомну бомбу, то і ми також»

«Я попереджаю тих, хто запроваджує санкції, які впливають на спроможність Ірану боротися з наркотиками та тероризмом… Ви не будете захищені від напливу наркотиків, шукачів притулку, бомб і терористів», — заявив президент Ірану по телебаченню.

У свою чергу міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф заявив, що США продають більше зброї на Близький Схід, ніж потрібно, що спричиняє загострення ситуації в регіоні.

Читайте також: «Іран відмовляється від долара на користь євро»

Іран

Іран

У травні президент Дональд Трамп в односторонньому порядку відкликав участь США в ядерній угоди з Іраном, яку під час президентства Барака Обами Захід уклав з Тегераном. Згідно з угодою, Іран зобов’язався обмежити свою ядерну програму, а замість цього західні країни скасували більшість санкцій проти Ірану. Після того, як США припинили дію цієї угоди, Вашингтон запровадив санкції проти Ірану, які охопили іранський паливний сектор.

Як нагадує агентство Reuters, через Іран проходить маршрут контрабанди наркотиків з Афганістану (найбільшого в світі виробника опію) та Пакистану. Рухані підкреслив, що Іран щорічно витрачає 800 мільйонів доларів на боротьбу проти наркобізнесу. «Уявіть, яка катастрофа буде, якщо трісне ця гребля, котра стримує наплив наркотиків», — попередив президент Ірану.

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Рухані також заявив, що Іран витрачає мільйони доларів на рік на боротьбу з тероризмом. «Ми не очікуємо, що Захід заплатить за це, але необхідно зазначити, що санкції завдадуть шкоди здатності Ірану боротися з наркотиками та тероризмом», — підкреслив іранський лідер.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

 

Be the first to comment on "Іран погрожує Заходу напливом біженців та наркотиків"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**