Іран відмовляється від долара на користь євро

Долари та євроДолари та євро

Як повідомляє middleeastmonitor.com, ворожнеча між Іраном та США може погіршитися після того, як Тегеран вчора оголосив, що він почне оцінювати обсяги валютних резервів у євро, а не в доларах США. Це частина зусиль країни, спрямованих на зменшення залежності від американської валюти через політичну напругу з Вашингтоном.

Читайте також: «Трамп попередив президента Ірану»

Глава центрального банку Ірану Вайлолла Сейф минулого тижня заявив, що верховний лідер Аятолла Алі Хаменеї вітав його пропозицію замінити долар на євро в зовнішній торгівлі, оскільки «долар сьогодні не має місця в наших транзакціях».

Іран практично не веде ніякої торгівлі з США після десятиліть економічних санкцій. Найбільш важливим торговельним партнером є ОАЕ, на які припадає біля 24% усіх імпортних та експортних обсягів Ірану. Китай має 22%, за ним йдуть Туреччина, Індія та ЄС з 6%.

Іранські лідери вже давно погрожували замінити долар іншою валютою. Заміна на євро набуває додаткової актуальності після призначення Дональда Трампа та його рішення включити Іран до переліку країн з мусульманською більшістю, громадянам яких заборонено в’їзд до США.

Мапа Ірану

Мапа Ірану

Читайте також: «Президент Ірану оголосив про кінець Ісламської Держави»

Трамп також погрожує вийти з ядерної угоди з Іраном від 2015 року. Наступним великим випробуванням для угоди буде 12 травня, коли Трамп вимагатиме її повторного схвалення. Цю угоду він назвав «найгіршою в світі».

Іранські посадові особи вважають заміну долара на євро логічним та необхідним кроком. Загроза подальших санкцій США дестабілізувала валютний ринок Ірану за останні місяці. Ірану стало складно проводити банківські операції з доларом; через санкції американські банки не бажають вести справи з Тегераном; іноземні фірми можуть бути піддані санкціям, якщо вони здійснюють угоди з Іраном в доларах, навіть якщо в операціях беруть участь неамериканські філії.

Читайте також: «Гірська цитадель — Іран»

Як повідомляє агентство Reuters, Хаменеї, який вітав рішення замінити долар на євро, звинуватив іноземних ворогів у «недавніх проблемах на валютному ринку» і попросив розвідувальні служби Ірану посилити боротьбу з економічними загрозами проти Ісламської Республіки.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Be the first to comment on "Іран відмовляється від долара на користь євро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**