Ірак просить мільярди доларів на відбудову

Іракський прапорІракський прапор

«Іракський уряд потребує 88,2 млрд доларів, щоб відновити країну після трирічної війни з так званою Ісламською Державою», — сказав міністр планування Іраку. Міністр виступив на триденній конференції з питань допомоги країні, яка розпочалася в понеділок у Кувейті.

Читайте також: «У вересні відбудеться референдум про незалежність Іракського Курдистану»

«На підставі аналізу, проведеного іракськими та міжнародними експертами, ми вважаємо, що для відбудови Іраку нам потрібно 88,2 млрд доларів», — заявив міністр Сальман Алі Хасан аль-Джумалі, який також виконує обов’язки міністра торгівлі. «Відбудова Іраку — це повернення йому надії, а відновлення стабільності в Іраку — це стабілізація країн регіону та світу», — наголосив міністр, звертаючи увагу на відповідальність міжнародної спільноти у цьому питанні.

Як пояснив директор іракського Міністерства планування Кусай Абдул Фатах, біля $22 млрд необхідно одержати в найближчому майбутньому, а 65 млрд доларів — в середньостроковій перспективі. Він додав, що найбільші потреби є на ринку житла.

Неурядові організації пообіцяли Іраку допомогу в 330 млн доларів США, — передає прес-агентство Кувейту.

Давос

Давос

Читайте також: «Ірак, Іран і Саудівська Аравія знизили ціни на нафту»

«Ми розпочали програму відбудови, але нам вдалося отримати менш ніж один відсоток від того, що потребує Ірак», — сказав Мустафа аль-Хіті, голова Фонду реконструкції у зонах, постраждалих від боїв. «Зазнали пошкоджень понад 138 тис. будинків, половина з яких повністю зруйнована», — наголосив він та додав, що досі понад 2,5 млн людей, які втекли від війни, не мають своїх домівок.

Влада Іраку в грудні оголосила про перемогу над так званою Ісламською Державою після очищення від цієї екстремістської озброєної сунітської організації усієї території, яку вона захопила в 2014 і 2015 роках.

Ще наприкінці січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі прем’єр-міністр Іраку Гейдар Аль-Абаді підрахував, що відновлення країни — другого виробника нафти серед країн ОПЕК — займе багато часу і коштуватиме близько 100 млрд доларів. Багдад розраховує на іноземні інвестиції в транспорт, енергетику та сільське господарство.

Біженці на Півночі Іраку

Біженці на Півночі Іраку

Читайте також: «Геополітичний та економічний блок Балто-Чорноморських держав як альтернатива до розпаду Євросоюзу»

США, які на чолі міжнародної коаліції забезпечили Іраку вирішальну підтримку з повітря у боротьбі проти IД не збирається оголошувати про виділення будь-яких коштів. Про це американські представники повідомили на конференції в Кувейті.

 

Be the first to comment on "Ірак просить мільярди доларів на відбудову"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**