Індія стала найбільшим споживачем українського сільськогосподарського експорту

ІндіяІндія

Індія стала найбільшим ринком української сільськогосподарської продукції за перші 10 місяців 2017 року, імпортувавши її 11,3% в грошовому вираженні, заявило Міністерство сільського господарства України.

Читайте також: «Китай звинуватив Індію у вторгненні на свою територію»

Експорт української сільськогосподарської продукції за 10 місяців склав 14,7 млрд дол., що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це сказано в повідомленні Міністерства.

Єгипет був другим за величиною імпортером (7,5%), а Нідерланди — третім (6,9%).

Міністерство повідомило, що в січні-жовтні в українському агроекспорті переважають соняшникова олія вартістю 3,6 млрд доларів. Україна також експортувала 15,6 млн т кукурудзи на 2,4 млрд дол. та 14,2 млн т пшениці на 2,2 млрд дол.

Україна входить до числа найбільших світових експортерів соняшникової олії, кукурудзи та пшениці.

УкрАгроКонсалт

УкрАгроКонсалт

Представники УкрАгроКонсалту заявили, що в сезоні 2017/18 року експорт української олії очікувано впаде на 4% до 5,58 млн т через зменшення урожаю соняшнику.

Читайте також: «Китай і Індія — на межі війни»

У нинішньому році Україна майже завершила збір урожаю соняшника, обмолотивши 11,9 млн т, порівняно з 13,3 млн т у 2016 році.

Експорт соняшникової олії за перші два місяці цього сезону склав 850 тис. т, що на 710 тис. т більше, ніж роком раніше.

УкрАгроКонсалт заявив, що у вересні-жовтні до Індії було експортовано 334 тис. т соняшникової олії, порівняно з 206 тис. т за ті ж два місяці 2016 року. Частка України на індійському ринку зросла на 10 процентних пунктів до 39,4%.

Індія є ключовим ринком для української соняшникової олії, на який припадає біля третини експорту. На ЄС — 29%, а на Китай — 10%.

Читайте також: «Індія готується до війни на два фронти»

Соняшникова олія

Соняшникова олія

Be the first to comment on "Індія стала найбільшим споживачем українського сільськогосподарського експорту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**