Індія може відійти від принципу незастосування першою ядерної зброї

Ражнатх СінгхРажнатх Сінгх

Міністр оборони Індії Ражнатх Сінгх припустив, що його країна може переформатувати свою доктрину щодо використання ядерної зброї, яка заснована на принципі, що країна не застосовує її першою в потенційному конфлікті, зазначає BBC.

Читайте також: «Індія готується до війни на два фронти» 

Сінгх підкреслив, що оборонна доктрина Індії на даний час не змінюється, але в той же час залишив відкритим питання про те, чи зміниться ця доктрина в майбутньому. ЗМІ в Індії цитують слова міністра, з яких видно, що, з одного боку, Індія поки що «суворо» дотримується доктрини, але те, що відбуватиметься в майбутньому, залежить від обставин.

Таким чином, на думку аналітиків BBC Крістофера О’Кларі та Віпіна Наранга, міністр оборони Індії вважає, що принцип не використовувати ядерну зброю, доки противник не застосує її першим, не є ані постійним, ані абсолютним, і під час конфлікту нічого не змусить Індію дотримуватися його.

BBC

BBC

Слова міністра прозвучали в той час, коли відносини Індії з Пакистаном залишаються напруженими, оскільки штат Джамму та Кашмір втратив особливий статус, що викликало протести Пакистану. Кашмір — спірний регіон між Індією та Пакистаном. У минулому ці країни вели три війни між собою у зв’язку з конфліктом за право контролю над усім Кашміром (зараз частина регіону контролюється Індією, а частина — Пакистаном).

Читайте також: «Індія зайняла 5-е місце у рейтингу країн з найбільшими витратами на озброєння» 

І Індія, і Пакистан є атомними державами. Обидві країни мають біля 150 ядерних боєголовок.

Журналісти ВВС зазначають, що індійський міністр висловив свої слова про зміну оборонної доктрини в Похрані, що є місцем, де Індія проводила ядерні випробування у 90-х роках. Крім того, Сінг повторив вищезазначену заяву у своєму офіційному акаунті в Twitter, і вони також були включені до прес-релізу під час візиту міністра до Похрана, підготовленого інформаційним бюро уряду Індії.

Індійці

Індійці

«Отже, дотепер це був найбільш офіційний сигнал, що Індія першою може відмовитися від доктрини про використання ядерної зброї (…)», — йдеться в аналізі BBC. Автори аналізу додають, що це означає, що Індія в майбутньому може зважитися на застосування ядерної зброї для забезпечення своєї безпеки.

Читайте також: «Індія погрожує Пакистану» 

BBC нагадує, що коли Індія у 90-х роках оголосила, що досягла статусу атомної держави, вона одночасно відкинула можливість ведення ядерної війни. У той час Делі запевняв, що використовуватиме ядерну зброю лише як відповідь після атомного нападу на Індію.

Be the first to comment on "Індія може відійти від принципу незастосування першою ядерної зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**