Індія готується до війни на два фронти

Біпін РаватБіпін Рават

Генерал Біпін Рават, начальник штабу індійської армії, заявив, що Індія має бути готова до можливих воєнних дій на два фронти — з Китаєм та Пакистаном.

Читайте також: «Геостратегічне лідерство азійсько-тихоокеанського регіону»

Рават пояснив, що в ситуації, коли Китай «нарощує м’язи», а шанси на примирення з Пакистаном є невеликими, Делі мусить готуватися для одночасного конфлікту з обома сусідами.

Генерал згадав про кризу, яка вже 10 тижнів триває в прикордонній зоні Китаю та Бутану, який є близьким союзником Індії. Індійські військовослужбовці затримали китайських, які прокладали дорогу, тому що, на думку Делі, вони зайшли на територію Бутану. У свою чергу Китай звинуватив Індію в тому, що її війська увійшли на китайську територію. Зрештою Індія вивела своїх військовослужбовців.

Зона конфлікту

Зона конфлікту

За словами начальника штабу індійської армії, прикордонна криза могла легко перетворитися у великий конфлікт на північному кордоні з Китаєм. Генерал Рават додав, що в такій ситуації Пакистан може використати ситуацію, коли індійська армія зв’язана на півночі, і напасти.

Читайте також: «Китай звинуватив Індію у вторгненні на свою територію»

Генерал Рават сформулював тезу про можливу війну на два фронти на семінарі, організованому одним з аналітичних центрів в Нью-Делі.

Від часу одержання незалежності Індією ця країна провела одну війну з Китаєм (у 1962 році) і три війни з Пакистаном. Як зазначає The Guardian, всі країни, які потенційно можуть взяти участь у китайсько-індійсько-пакистанському конфлікті, є ядерними державами.

На китайсько-індійському кордоні

На китайсько-індійському кордоні

За словами генерала Равата, стримувальна роль ядерної зброї може виявитись недостатньою, щоб уникнути конфлікту. «Атомна зброя — стримувальна зброя, це правда. Але стверджувати, що вона зупинить народи від початку війни в нашому контексті може бути неправдою. Ми повинні бути готовими. У нашій ситуації можливі воєнні дії», — сказав він.

Читайте також: «Китай і Індія — на межі війни»

 

Be the first to comment on "Індія готується до війни на два фронти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**