Ізраїль припиняє відносини з ЄС: камінь спотикання — Палестина

index1

index

Ізраїль припиняє контакти з органами Європейського Союзу, залученими в мирні переговори з палестинцями, після того, як ЄС почав вимагати маркувати експортну продукцію ізраїльських поселень на Західному березі річки Йордан.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху наказав главі МЗС провести «переоцінку участі органів ЄС у всьому, що пов’язано з дипломатичним процесом з палестинцями».

«До завершення переоцінки прем’єр-міністр розпорядився припинити дипломатичні контакти з ЄС та його представниками в цій області», — зазначили в МЗС.

У відомстві зауважили, що заборона залишиться в силі, поки триватиме переоцінка ролі ЄС у зусиллях зі встановлення миру.

У той же час відзначається, що Ізраїль буде продовжувати бізнес з чиновниками національних урядів європейських держав.

«Важливо дати зрозуміти, що Ізраїль підтримує дипломатичні переговори з окремими європейськими державами, такими як Німеччина, Велика Британія і Франція, але не з інститутами Європейського Союзу», — заявили в ізраїльському МЗС.

Такі дії Ізраїлю викликані рішенням Єврокомісії про маркування продуктів з ізраїльських поселень, які в ЄС вважають окупованими.

Як відомо, Євросоюз не визнає ізраїльської окупації Західного берега річки Йордан, сектора Газа, Східного Єрусалиму і Голанських висот, захоплених в 1967 році після війни на Близькому Сході.

У ЄС зазначають, що політика маркування спрямована на те, щоб розрізняти товари, вироблені в рамках міжнародно визнаних кордонів Ізраїлю і за їх межами.

Be the first to comment on "Ізраїль припиняє відносини з ЄС: камінь спотикання — Палестина"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**