Ізраїль вбивав іранських науковців, щоб затримати розробку ядерної зброї

ІранІран

У травні 2003 року заступник голови «Моссаду» Тамі Прадо представив строго таємний план щодо прихованої ліквідації вчених, які розробляють атомну бомбу в Ірані, пише Ронсен Бергман для POLITICO.

Читайте також: «Ізраїль перешкоджає створенню палестинської держави»

На нараді у 2003 році він сказав: «У цій ситуації Ізраїль має три варіанти. Перше: завоювати Іран. Друге: спричинити зміну влади в Ірані. По-третє, переконати нинішню політичну еліту, що ціна, яку їм доведеться заплатити за продовження ядерного проекту вища, ніж та, яку вони можуть отримати за відмову від нього».

Оскільки перший і другий варіант були нереальними, Ізраїль вирішив звернутися до третього.

Голова «Моссаду» Даган погодився на план Пардо і розбив його на п’ять пунктів: потужний дипломатичний тиск; економічні санкції; підтримка іранських меншин та опозиційних груп, які допоможуть їм скинути режим; перешкоджання передачі обладнання та сировини для ядерної програми. І, нарешті, секретні операції, включаючи саботаж та атаки на спеціалістів, залучених до програми.

«Моссад» склав список з 15 найвідоміших іранських дослідників, які були призначені до ліквідації.

14 січня 2007 року загадково вмирає доктор Ардешір Хоссейнпур, 44-річний фізик-ядерник, зайнятий на Урановій фабриці в Ісфахані. Згідно з офіційною версією, він задихнувся «в результаті витоку газу», але іранська розвідка переконана, що він став жертвою ізраїльтян.

Східний Єрусалим

Східний Єрусалим

12 січня 2010 року о 8:10 Мазуд Алімохаммаді вийшов зі свого дому у багатому північному районі Тегерана і попрямував до машини. У 1992 році він здобув кандидатську дисертацію з фізики елементарних частинок у Шаріфському політехнічному інституті й став там викладачем. Пізніше він був учасником ядерного проекту, в якому відіграв значну роль. Коли він відкрив двері автомобіля, вибухнув припаркований недалеко мотоцикл. Вчений помер.

Читайте також: «Гірська цитадель — Іран»

22 жовтня 2010 року двоє мотоциклістів підірвали автомобілі двох важливих учасників іранського ядерного проекту, а потім втекли. Д-р Маджид Шахріарі помер у своєму Peugeot 206. Фредідон Аббасі-Давані та його дружині повезло більше: їм вдалося втекти з машини, перш ніж вона вибухнула перед будівлею Університету Шахди-Бехшеті.

Іранці швидко зрозуміли, що хтось вбиває їхніх науковців і почав охороняти їх, особливо Мохсена Фахрісаде, який вважався мозком цілого проекту.

У липні 2011 року мотоцикліст, який їхав за доктором ядерної фізики і дослідником атомної енергії Дариелем Резаїнежадом, витягнув пістолет і застрелив вченого.

Палестина

Палестина

12 січня 2012 року Мостафа Ахмаді-Рошан, хімік на заводі зі збагачення урану «Натанц» вийшов з дому і відправився в лабораторію в центрі Тегерана. Кілька місяців тому в світових ЗМІ з’явилася фотографія, на якій він супроводжує президента Ірану Махмуда Ахмадінежада при відвідуванні тим ядерних установок. Мотоцикліст під’їхав до машини і прикріпив міну, яка вбила вченого на місці. Його дружина, яка сиділа поруч, не була поранена, але вона все бачила і розповіла колегам свого чоловіка про те, що сталося.

Іран кинув величезні сили для захисту своїх вчених від «Моссаду».

Читайте також: «В Ізраїлі арештовують африканських шукачів притулку, які відмовилися залишити країну»

Вбивство вчених, незалежно від того, над чим вони працюють, є протизаконним у відповідності з усіма законами, прийнятими в цивілізованому суспільстві і Сполучені Штати не знали або не хотіли знати про ці дії ізраїльського «Моссаду».

Be the first to comment on "Ізраїль вбивав іранських науковців, щоб затримати розробку ядерної зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**