Ізольований сусідніми країнами Катар продовжує запроваджувати безвізову програму

КатарКатар

Катар, який опинився в епіцентрі дипломатичної кризи і був ізольований сусідами оголосив про реалізацію програми з безвізового режиму, яка стосується громадян вісімдесяти країн. Таким способом країна має намір стимулювати сферу туризму і сектор цивільної авіації.

Читайте також: «Чому дипломатична криза навколо Катару несприятлива для США?»

«Програма безвізового в’їзду зробить Катар найбільш відкритою країною в регіоні», — сказав у ході прес-конференції в Досі керівник відділу туризму Хасан аль-Ібрагім.

Офіційний речник МВС Мохаммед Рашид аль-Maзурі повідомив, що громадянам вісімдесяти країн потрібен тільки діючий паспорт, щоб одержати можливість в’їзду до цієї країни Перської затоки, в якій в 2022 році відбудеться світовий Чемпіонат з футболу.

Проте список вищезазначених 80 країн так і не був опублікований. Також не було вказано дату, з якої набуває чинності безвізовий режим. Однак катарські ЗМІ повідомили про те, що безвізовий режим в першу чергу стосується громадян західних країн. Повідомлено, що громадяни 33-х країн можуть залишатися в Катарі без віз протягом 180 днів, а громадяни 47-х інших — до тридцяти днів. Віза може бути продовжена один раз.

За словами Мохаммеда Рашида аль-Maзурі, у даний час відомство, яке він представляє розглядає питання безпеки та економіки, а також аналізує купівельну спроможність громадян.

Літак Qatar Airways

Літак Qatar Airways

Генеральний директор національної авіакомпанії Катару Qatar Airways Акбар аль-Бейкер впевнений, що його компанія, безумовно, буде основним бенефіціаром нової безвізової програми.

Читайте також: «Чотири арабські країни припинили дипломатичні відносини з Катаром»

Зміни у візовій політиці можуть допомогти цій країні у Перській затоці досягти своєї мети щорічно приймати 7 мільйонів туристів до 2030 року.

Як відомо, 5 червня регіональний лідер Саудівська Аравія, а також Бахрейн, Об’єднані Арабські Емірати і Єгипет розірвали дипломатичні відносини з Катаром і почали його блокаду, звинувативши країну в підтримці екстремістських ісламських організацій і тісних відносинах з Іраном.

Катар стверджує, що звинувачення у підтримці екстремістських груп є політично мотивованими і заперечує, що він коли-небудь заохочував тероризм.

При цьому саудівські та еміратські чиновники наполягають на тому, що заходи спрямовані не на громадян Катару, а на уряд. Ця відмінність мало що означає для катарців, які кажуть, що блокада їхньої країни, і недружні дії проти її керівництва — це атака на все суспільство.

Криза в Перській затоці

Криза в Перській затоці

Офіційно в Катарі намагаються хоча б частково дотримуватися етикету. Наприклад, емір Катару привітав саудівського короля і його сина, принца Мухаммеда бін Сальмана, коли той наприкінці червня був проголошений крон-принцем. Емір також направив телеграму співчуття королю Сальману після смерті його старшого брата.

Варто відзначити, що в Катарі мешкає 2,4 мільйонів осіб, з яких 90% — іноземці.

Читайте також: «Саудівська Аравія та її союзники обговорять сьогодні кризу в Катарі»

 

 

Be the first to comment on "Ізольований сусідніми країнами Катар продовжує запроваджувати безвізову програму"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**