Єгипетські археологи знайшли стародавні поховання муміфікованих котів і скарабеїв

АрхеологАрхеолог

Археологи під час розкопок в Єгипті виявили сім гробниць, всередині яких були знайдені десятки муміфікованих котів, скарабеїв та позолочені статуї.

Читайте також: «Археологи в Єгипті знайшли майстерню для муміфікації, якій 2500 років»

Під час археологічної експедиції в Саккаресі, що триває з квітня, археологи виявили сім могил. Три з них містили десятки мумій котів, які відносяться до п’ятої та шостої династій правителів Стародавнього Єгипту.

«Знайдено понад 200 муміфікованих котів. Деякі з них були в металевих та дерев’яних ємностях», — розповів один з археологів.

У могилі в похованні під назвою «некрополь Мемфіс» було виявлено кілька скарабеїв. Два великих зразка були загорнуті в тканину та розміщені у вапняковому саркофазі, прикрашеному картинами. У Давньому Єгипті ці комахи мали релігійне значення.

Читайте також: «Під час розкопок в Єгипті знайшли гробницю гігантської людини»

Давньоєгипетська статуя кота

Давньоєгипетська статуя кота

«Ми чули про труни, але не про муміфікованих скарабеїв. Це щось дивовижне, — зазначив Мостафа Вазірі, генеральний секретар Міністерства старожитностей Єгипту. Він додав, що знайдені об’єкти будуть досліджуватися.

Серед сотень дерев’яних, позолочених статуй і десятків мумій також була виявлена ​​статуя кота, виконана з бронзи. Вона була присвячена богині котів, любові, домашнього багаття та родючості на ім’я Бастет.

Загальновідомо, що у Єгипті муміфікували людей з метою збереження їхніх тіл після смерті. Муміфіковані тварини також були релігійними пожертвами.

Єгипет

Єгипет

Читайте також: «У Судані виявили незвичайні поховання, які нараховують 6 тис. років»

У суботу в Саккарі офіційні особи зі всього світу відвідали нещодавно відкриті поховання. Вони також оглядали дерев’яні, позолочені статуї левів, корів та соколів. Крім того, відвідувачі могли побачити біля тисячі амулетів, банок, інструментів для письма та розділи з Книги Мертвих. Загадкою для археологів стали вирізані на дверях імена двох стародавніх жінок — Субек Сект та Мафи.

 

 

 

Be the first to comment on "Єгипетські археологи знайшли стародавні поховання муміфікованих котів і скарабеїв"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**