Євросоюз хоче активніше боротися з російською дезінформацією

ЄврокомісіяЄврокомісія

Європейський Союз остерігається втручання Кремля у вибори.

Читайте також: «Єврокомісія закликає ЄС інвестувати мільярд євро у створення суперкомп’ютерів»

До 2020 року у Євросоюзі відбудуться понад 50 різного рівня виборів: європейських, національних, регіональних та місцевих. І вони безумовно перебуватимуть в епіцентрі російських гібридних атак. Багато країн ЄС самостійно ведуть боротьбу з кремлівською дезінформацією. Брюссель закликає до більших зусиль і докладає своїх: буде більше грошей, більше людей та нових технологій. Замість 1,9 мільйонів євро виділятиметься 5 мільйонів євро на рік. Крім цього, з’явиться 50-55 нових посад в брюссельському штабі дипломатичного департаменту ЄС, який займається російською дезінформацією, та в представництвах ЄС. «Дезінформація не є новим явищем. Але нині вона стала агресивною, легкою, швидкою та дешевою», — зазначив Андрус Ансип, віце-президент Європейської комісії з цифрового єдиного ринку.

Євросоюз

Євросоюз

Ініціатива ЄС показує, що у Брюсселі стали серйозно боятися російської дезінформації. Щоправда для боротьби з нею вже від 2015 року в Європейській службі зовнішньої діяльності діє спеціальна структура EastStratcom, але лише цього року, завдяки зусиллям Європейського парламенту, вона одержала окремий бюджет. Не секрет, що вона ніколи не користувалася увагою з боку керівника зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріки Могеріні. Італія не вважає, що тема Сходу Європи є важливою в зовнішній політиці ЄС, тому в EastStratcom працюють люди, делеговані та оплачувані виключно державами-членами, приміром національні експерти, головним чином із Східної та Північної Європи. Тепер це може змінитись, оскільки з’являться додаткові гроші та нові робочі місця, а також ініціативи, пов’язані з фінансуванням технологій, які допоможуть боротися з дезінформацією. Ця нова стратегія є наслідком тиску з боку Європейського парламенту, Ради ЄС, а також зовнішнього світу. Раніше 60 експертів підписали лист із закликом збільшити бюджет до 5 мільйонів євро та найняти 30 додаткових людей у EastStratcom. ЄК схвалила цю ініціативу, але безпосередньо відповідальна за неї Могеріні навіть не з’явилася на прес-конференції. Проте були четверо єврокомісарів: естонський, британський, чеський та болгарський.

Читайте також: «Єврокомісія запропонувала план покращення пересування військ по території ЄС»

Сума в 5 мільйонів євро — це копійки в порівнянні з приблизно 1,1 мільярда євро, що щорічно витрачаються на прокремлівські ЗМІ. Однак в ЄС заявляють, що вони не хочуть і не можуть копіювати російську модель. «Нашою метою не є створювати щось подібне до російської моделі. Вони це зробили ще за часів КГБ, 85% бюджету якого йшло власне на дезінформацію. Не на класичне шпигунство, а на поширення брехні, — пояснює Асип. — Ми не створюватимемо пропагандистську машину, але викриватимемо дезінформацію, досліджуватимемо, звідки вона походить, хто за нею стоїть. Необхідно використовувати факти, щоб нейтралізувати брехню».

Google

Google

Читайте також: «Єврокомісія висунула офіційні звинувачення Google»

Елементом нової стратегії є також заклик до Facebook, Twitter та Google перед виборами до Європейського парламенту, тобто з січня по травень 2019 року, надавати Єврокомісії щомісячні звіти про російську дезінформацію. Вона має містити інформацію про політичну рекламу, про російських ботів, про ліквідовані фальшиві акаунти. «Ми не просимо про цензуру, — говорить єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг. — Платформи не мусять перевіряти, чи є інформація правдивою чи ні. Але потрібно пролити світло на її походження, виробити деякі стандарти прозорості».

 

 

Be the first to comment on "Євросоюз хоче активніше боротися з російською дезінформацією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**