Євросоюз: Хорватія готова до вступу у Шенгенську зону

ЗагребЗагреб

Європейська комісія прийшла до висновку, що Хорватія виконала критерії приєднання до Шенгенської зони. Остаточне рішення належить країнам ЄС, які повинні бути одностайними в цьому питанні.

Читайте також: «Ухвалено зміни до правил в’їзду до Шенгенської зони»

«Шенген — це найбільша територія вільного пересування у світі. Це одне з найбільших, якщо не найбільше досягнення європейської інтеграції. Воно надає привілеї, але також тягне за собою величезну відповідальність. Приєднатись до цього клубу непросто, і про це знають усі в Європі, заявив на прес-конференції в Страсбургу міністр внутрішніх справ ЄС Димитріс Аврамопулос.

Комісія вважає, що Хорватія вжила необхідних заходів для забезпечення умов для повного застосування шенгенських правил та стандартів. Брюссель вважає, що Загреб повністю імплементував шенгенські положення про захист даних, поліцейське співробітництво, спільну візову політику, повернення, Шенгенську інформаційну систему (SIS), а також регламентації щодо обігу вогнепальної зброї та судової співпраці у кримінальних справах. Було підтверджено, що Хорватія вжила необхідних заходів для забезпечення дотримання умов застосування правил у сфері управління зовнішніми кордонами.

Шенген

Шенген

Читайте також: «Словацький політик: Мальта продала лівійцям 88 тис. шенгенських віз»

«Наша оцінка є результатом майже чотирирічного ретельного процесу моніторингу та оцінки, під час якого Хорватія весь час досягає прогресу у справі виконання вимог щодо приєднання до Шенгену, — зазначив Аврамопулос.

За оцінкою Брюсселя, Хорватія також дотримується зобов’язань, взятих під час переговорів про приєднання в тому, що стосується справедливості та поваги до основних прав.

Ця оцінка означає, що Європейська Комісія вимагає від держав-членів прийняти рішення про включення Хорватії до Шенгенської зони. Поки що незрозуміло, коли це може статися, оскільки таке рішення вимагає одноголосності серед держав-членів.

Об’єднана Європа

Об’єднана Європа

Читайте також: «Хорватія має план запровадження євро та набуття членства в Шенгенській зоні»

Шенгенська угода від 1985 року скасувала контроль на внутрішніх кордонах європейських країн, які вирішили приєднатися до неї. Наразі Шенгенська зона складається з 26 країн, серед яких 22 країни ЄС, а також Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн.

 

Be the first to comment on "Євросоюз: Хорватія готова до вступу у Шенгенську зону"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**