Євросоюз схвалив пом’якшення санкцій проти Ірану

330x220_772185

Євросоюз схвалив ряд послаблень санкцій відносно Ірану в рамках виконання домовленості щодо ІЯП (іранська ядерна програма).

Зокрема, ЄС дозволив вивіз з Ірану обладнання, пов’язаного з ядерною діяльністю, модифікацію об’єктів у Форду і Араку.

«Рада ухвалила перші нормативні акти, необхідні для імплементації Спільного всеосяжного плану дій відповідно до угоди, досягнутої 14 липня 2015 року у Відні з іранської ядерної проблеми», — йдеться в комюніке Ради ЄС.

Рада ЄС зазначає, що Радбез ООН 20 липня ухвалив резолюцію, яка «надає можливість пом’якшення діючих обмежень, щоб дозволити вивезення з Ірану деякого, пов’язаного з ядерною діяльністю обладнання, модифікацію двох ступенів (збагачувального центру) в Форду і модернізацію реактора (на важкій воді) в Араку».

У комюніке також повідомляється, що ці норми прописані у відповідних нормативних актах ЄС, які будуть опубліковані в Офіційному журналі Євросоюзу 1 серпня.

Нагадаємо, 14 липня у Відні завершився успіхом безпрецедентний за тривалістю і напруженістю дипломатичний марафон: Тегеран і шістка міжнародних посередників (США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина) завершили роботу над всеосяжною угодою з іранською ядерною програмою, до якого йшли майже 13 років . Західні учасники переговорів стверджують, що тепер «будь-які шляхи до ядерної зброї для Ірану перекриті».

Іран зажадав у ЄС зняття з санкцій взамін на узгодження іранською стороною ядерної угоди зі світовими державами.

Be the first to comment on "Євросоюз схвалив пом’якшення санкцій проти Ірану"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**