Європейці не вірять у майбутнє Євросоюзу

ЄвросоюзЄвросоюз

Більшість громадян Європейського Союзу не вірять, що спільноєвропейське державне утворення переживе наступні 20 років, — пише польське видання Rzeczpospolita.

Читайте також «Занепад Європейського Союзу»

Шокуюча доповідь престижного мозкового центру Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR) була опублікована за декілька днів до виборів до Європейського парламенту, в котрих, якщо вірити соціологічним опитуванням, євроскептичні партії можуть значно посилити свій вплив.

Крім того, відповідаючи на запитання про майбутнє європейської інтеграції, більшість респондентів у 14 з 28 країн ЄС доходять до набагато більш далекосяжних висновків. Мова йде не тільки про зміну складу Європарламенту в Страсбурзі, але й про ризик того, що це може стати однією з останніх можливостей проголосувати на виборах до Європейського парламенту.

Європарламент

Європарламент

Читайте також «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

58% французів, італійців, поляків та румунів навіть вважають, що Євросоюз не переживе наступні 20 років «у своєму нинішньому вигляді». Тільки в Іспанії громадяни, стурбовані майбутнім ЄС, перебувають у меншості (40%).

Також слід зазначити, що після більш ніж семи десятиліть миру на нашому континенті страх перед війною повертається зі ще більшою силою. Воєнних дій остерігаються 33% поляків, 27% німців, 35% французів, 35% австрійців, 38% голландців.

92% опитаних для ECFR вважають, що вони втратять, якщо ЄС зникне. 38% вказують на згортання вільної торгівлі, 37% — на припинення вільного пересування, 3% — на зникнення можливості жити та працювати в інших країнах ЄС.

Брюссель

Брюссель

Читайте також «Євростат назвав регіони ЄС з найбільшим і найменшим безробіттям»

Песимізм у ЄС також підживлюється все більш важким економічним становищем багатьох європейців. Менше третини з них заявляють, що наприкінці місяця можуть заощадити якісь гроші. Саме тому 36% французів, 35% чехів  та 31% словаків визнають, що домінуючим почуттям у їхньому житті є «страх». У свою чергу, 69% поляків, 70% угорців та 71% іспанців побоюються, що великий бізнес буде занадто експлуатувати рядових працівників. На думку багатьох респондентів, ЄС перестав захищати своїх громадян від дикого капіталізму, що розвивається поза межами Європи.

 

Be the first to comment on "Європейці не вірять у майбутнє Євросоюзу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**