Європейське космічне агентство не може пояснили звідки на поверхні Марса взялася величезна діра

КратерКратер

Європейське космічне агентство (ЕКА) визнало, що не може повною мірою пояснити, яким чином на Марсі утворився гігантський кратер, який має завширшки майже 50 миль. Нещодавно були отримані фотографії цього кратеру, який має назву Ісменія Патера та розташований в районі Аравія Терра на Марсі.

Читайте також: «Трамп підписав директиву: Американці збираються знову летіти на Місяць»

Гігантський кратер мабуть сформувався під час апокаліптичної події, яка мала місце мільйони років тому, але ми не можемо бути впевненими у тому, що конкретно сталося.

Вчені ЕКА вважають, що найбільш ймовірне пояснення полягає в тому, що це було спричинено ударом  астероїда або дією якогось прадавнього супервулкану.

Марс

Марс

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Вони пишуть: «Є два головні гіпотези щодо його формування. Одна з них полягає в тому, що колись величезний метеорит зіткнувся з Марсом. Кратер, який потім заповнили осадові відкладення та лід, з часом розвалився, щоб сформувати розбитий, нерівний пейзаж, котрий ми бачимо сьогодні.

Згідно з другою гіпотезою, Ісменія Патера колись була вулканом, який розпочав катастрофічне виверження, викинувши у навколишнє середовище величезну кількість магми і в результаті зруйнувавшись».

Читайте також: «Творець проекту Mars One: Колись ми переберемося до Венери або Юпітера»

Вчені не можуть пояснити, яким чином на Марсі утворився гігантський кратер

Вчені не можуть пояснити, яким чином на Марсі утворився гігантський кратер

Вулкани, які втрачають таку величезну кількість магми під час одного виверження, називаються супервулканами. Вчені ще не мають сформованої думки щодо того, чи існували вони на Марсі, але на цій планеті, як відомо, є численні та масивні вулканічні структури, включаючи знаменитий Олімпус Монс — найбільший вулкан коли-небудь відкритий у Сонячній системі.

Be the first to comment on "Європейське космічне агентство не може пояснили звідки на поверхні Марса взялася величезна діра"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**