Європа повертається до обов’язкової військової служби

Французькі солдатиФранцузькі солдати

На минулому тижні Франція приєдналася до низки країн, які відновили обов’язкову військову службу. Таким чином Еммануель Макрон виконав свою передвиборчу обіцянку. Портал Quartz відзначає, що призов на військову службу стає в Європі новою тенденцією.

Читайте також: «У Франції група місцевих жителів спробувала перешкодити молитві мусульман»

Обов’язкова військова служба у Франції буде поділена на два етапи. Перший етап є обов’язковим і включає щомісячну підготовку. Молоді французи навчаться співпрацювати з благодійними організаціями, поліцією, пожежною службою та армією. Другий етап є необов’язковим і триває від трьох місяців до року. Саме тоді молоді адепти покращують свої військові навички, а також здатність працювати в сфері соціальної допомоги або навколишнього середовища.

Відновлюючи обов’язкову військову службу, уряд Франції сподівається на її благотворний вплив на соціальну єдність та підтримання більш активного відчуття громадянства. Програма розпочнеться в 2019 році, а її вартість оцінюється в 1,6 мільярда євро, — пише Quartz.

Париж

Париж

Читайте також: «Спільна європейська армія: мрії та реальність»

За даними порталу, причиною повернення до обов’язкової служби є високий рівень безробіття серед молоді. Франція є одним з лідерів у Європі в цьому відношенні. За словами уряду, «безробіття викликає невдоволення серед молоді, що може підштовхувати її до популізму та крайніх правих поглядів».

«Франція дотримується європейських ​​тенденцій, — читаємо на порталі. — Минулого року Швеція також вирішила відновити обов’язкову військову службу, яка була скасована сім років тому. Серед цих країн також є і Литва. У випадку Швеції та Литви причиною змін в оборонній політиці є військова діяльність Росії».

Усе це означає різкі переміни у військовій доктрині, яка була прийнята декілька років тому, коли європейські країни, одна за одною, вирішували скасувати військову службу. Це були Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Швеція та Польща.

Євросоюз

Євросоюз

Читайте також: «У Франції побоюються, що після Каталонії незалежність може вимагати Корсика»

«Зростання розбіжностей та напруги в регіоні спричинили відновлення національної мобілізації», — пише Quartz.

Be the first to comment on "Європа повертається до обов’язкової військової служби"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**