Європарламентарі хочуть побачити український Схід, але бояться

ЄвросоюзЄвропарламент

Території, підконтрольні сепаратистам Донбасу, залишаються досить обмеженими по доступу моніторингової місії ОБСЄ. Триває недопуск гуманітарної допомоги з ЄС, практично всі положення Мінських угод регулярно порушуються, а наступні зустрічі в «нормандському форматі» постійно відкладаються. Так коментують в Європарламенті ситуацію на українському сході, куди на початку листопада хотіли б навідатися європейці, щоб побачити все своїми очима. Однак поки йдеться тільки про візит до Києва, а схід, через небезпечну ситуацію, продовжує залишатися під «знаком» питання, передає радіо Свобода.

Читайте також: «Україна не повинна вирішувати проблеми водопостачання окупованого Криму»

Делегація з підкомітету Європарламенту питань безпеки і оборони, так би мовити, «зондує український ґрунт» — готується на початку листопада до відвідування Києва і, по можливості, східних регіонів, які вже два з половиною роки залишаються гарячою точкою на світовій мапі.

Луганська область

Проросійські бойовики в Донецьку

Як заявила заступник голови відділу Східного партнерства в Європейській дипломатичній службі Адріану Мартінш, стан справ в зоні конфлікту залишається складним і непрозорим. «На жаль, відмова в доступі та перешкоди, які має моніторингова місія ОБСЄ, далі відбуваються з обох сторін», — пояснює він.

Читайте також: «Український безвіз не винесли на затвердження Європарламенту в жовтні»

Тим часом, голова підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони, польський євродепутат Анна Фотига шкодує, що відвідування зони конфлікту пов’язують з небезпекою, що унеможливлює візит. «Я пам’ятаю, як важливо для нас було в комуністичній Польщі, щоб до нас приїжджали з-за кордону поважні особи, особливо парламентарії з вільного світу, які можуть мати можливість побачити все своїми очима, — пояснила європарламентар від Польщі. — Так само і те, що відбувається на східній Україні: ми хочемо зрозуміти, які саме там є проблеми безпеки. Ми хочемо зробити це офіційною багатосторонньої роботою нашого підкомітету».

Читайте також: «Європарламент вимагає від Путіна вивести Чорноморський флот з Криму»

Донецьк

Сучасний Донбас

Be the first to comment on "Європарламентарі хочуть побачити український Схід, але бояться"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**