Європарламентарі закликали Єврокомісію та держави-члени ЄС збільшити кошти для захисту бджіл, що масово гинуть

БджолаБджола

Європарламентарі закликали Європейську комісію та держави-члени збільшити інвестиції для захисту бджіл та підтримки бджолярів. Резолюція була прийнята в четвер 560 голосами «за», 27 — «проти» і 28 утрималися.

Читайте також: «Гігантська ріка вулканічного попелу хлинула на філіппінські селища»

У Європі біля 84% видів рослин потребують запилення. Тим часом у деяких країнах-членах ЄС кількість бджіл в останні роки зменшилася більш ніж наполовину.

За даними французького Національного інституту сільськогосподарських досліджень, масова загибель бджіл (якщо ця проблема не буде вирішена) коштуватиме світові 150 млрд євро.

«Ми повинні зробити все, що в нашій силі, щоб захистити наш мед та бджіл», — заявив у четвер євродепутат Норберт Ердос (Європейська народна партія). Він підкреслив, що бджоли необхідні для забезпечення продовольчої безпеки. «Парламент сьогодні запропонував стратегію виживання для наших бджіл та бджолярів», — зазначив він. Ердос звернувся до Європейської комісії та урядів з проханням втілювати в життя ці пропозиції.

На популяцію бджіл впливає екологія

На популяцію бджіл впливає екологія

Європарламентарі хочуть наполовину збільшити кошти, які виділяються для національних програм бджільництва та встановити спеціальну систему підтримки для бджолярів в рамках аграрної політики після 2020 року. Вони пропонують ввести компенсацію за втрату бджолиних колоній, а також закликають держави-члени активніше інформувати суспільство, особливо дітей, про корисність меду.

Читайте також: «Бджіл, що вимирають можуть заступити дрони»

Щорічно в Євросоюзі виробляється біля 250 тис. т меду, що робить його другим за величиною виробником у світі після Китаю. Бджолярів налічується понад 600 тис., але їхня кількість скорочується протягом багатьох років. Основними виробниками меду в ЄС у 2016 році були Румунія, Іспанія та Угорщина, а потім Німеччина, Італія, Греція та Польща.

У той же час країни ЄС імпортують біля 200 тис. т меду на рік, тобто 40% того, що споживають їхні жителі.

У 2015 році імпортний мед був, у середньому, більше ніж у два рази дешевшим за вироблений в ЄС. Дослідження, проведені дослідницьким центром Європейської комісії, показали, що 20% імпортованих зразків продукції не відповідають стандартам ЄС.

Найбільшими експортерами меду до ЄС є Китай, Україна, Аргентина та Мексика.

Мед

Мед

На думку Європарламенту, для того, щоб імпортований мед відповідав високим стандартам ЄС, слід провести гармонізацію перевірок на кордонах ЄС та на внутрішньому ринкові. Згідно з постановою, весь імпортований мед мусить перевірятися. Європейська комісія повинна також розробити більш ефективні процедури для лабораторних досліджень та покарання підроблювачів.

Читайте також: «Сутнісні характеристики глобалізації»

У резолюції також передбачається, що мед та інші продукти бджільництва слід вважати «чутливими» під час торгових переговорів з країнами, що не є членами ЄС або повністю виключити їх з таких переговорів.

Be the first to comment on "Європарламентарі закликали Єврокомісію та держави-члени ЄС збільшити кошти для захисту бджіл, що масово гинуть"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**