Єврокомісія пропонує виділити 30 млн євро на порятунок єврозони

ЄврокомісіяЄврокомісія

Європейська комісія запропонувала включити до нового бюджету ЄС рятувальний фонд для країн єврозони. Фонд, вартістю 30 мільярдів євро, створений на основі позик, гарантованих бюджетом ЄС, має допомогти країнам єврозони в умовах кризи.

Читайте також: «Джим Салім: Ми завжди схилятимемо наш уряд до того, щоб він займав конструктивну та дружню позицію стосовно України»

Спеціальний фонд для єврозони має допомогти країнам єврозони в швидкому економічному відновленні, якщо вони постраждають від кризи. Він також відкритий для країн, які приєдналися до валютного механізму ERM II, що є попередником приєднання до зони євро. Фонд зможе виділяти кредити на загальну суму до 30 млрд євро.

На практиці країна, яка зазнала економічних потрясінь, зможе звернутися до позики один раз на рік. Потім ЄС перевірить, чи відповідає дана країна критеріям допомоги та чи дійсно вона постраждала внаслідок кризи.

Єврозона

Єврозона

Читайте також: «Чого слід очікувати Греції після виходу із зони євро?»

Якщо Єврокомісія погодиться на позику, вона одночасно прийме рішення щодо її умов, таких як сума та термін погашення. Тоді, від імені ЄС, вона перерахує відповідну суму з фінансових установ та передасть її державі на тих самих умовах, які існують на валютному ринку. Бюджет ЄС буде гарантією для кредиторів, що позика буде погашена. Запозичені в такий спосіб кошти країни повинні будуть витрачені на державні інвестиції.

Читайте також: «Валюта Міжмор’я»

Інша пропозиція Європейської комісії передбачає, що бюджет ЄС на 2021-2027 роки включатиме програму реформ для країн Співтовариства. Програма визначає надання фінансової та технічної підтримки всім державам-членам ЄС, які хочуть впроваджувати в життя реформи для модернізації своєї економіки. Вони можуть стосуватися ринку праці, освіти, податкових систем, ринків капіталу, бізнес-середовища, а також інвестицій в людський капітал та реформи державного управління. З цією метою ЄК планує виділити 25 мільярдів євро.

Євро

Євро

Be the first to comment on "Єврокомісія пропонує виділити 30 млн євро на порятунок єврозони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**