Єврокомісія запропонувала план покращення пересування військ по території ЄС

ЄврокомісіяЄврокомісія

Європейська комісія представила план покращення руху військ та військової техніки в державах-членах. Запропоновані рішення координуватимуться з НАТО.

Читайте також: «Спікер угорського парламенту Ласло Кевер: Єврокомісія є ворогом Угорщини»

«Потреба у співробітництві між країнами-членами в області координації та оборони зростає», — заявила в Брюсселі глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні. — Ми прискорюємо наші зусилля у постійному структурованому співробітництві, щоб зміцнити наші оборонні можливості. У зв’язку з цим ми вирішили поліпшити мобільність військ між країнами ЄС у співпраці з НАТО».

За словами комісара з питань транспорту Віолети Булк, Європейський Союз повинен подбати про те, щоб транспортна інфраструктура держав-членів також використовувалася для підвищення почуття безпеки її громадян.

«Європейський Союз має сучасну дорожню мережу для задоволення потреб її громадян. Деякі з цих потреб можуть бути оборонними, — сказала комісар Булк. — Ефективний рух військ та військової техніки на даний час утруднений через різного виду фізичні, правові та адміністративні перешкоди. Наслідком цього є непотрібні державні витрати, затримки, перешкоди на дорогах і, насамперед, послаблення оборонних спроможностей. Саме тому це найкращий час для досягнення найвищого рівня цивільно-військової синергії у сфері транспорту».

Віолета Булк

Віолета Булк

Одним з найважливіших питань, яке Європейський Союз та НАТО мають вирішити, — технічна невідповідність дорожньої та залізничної інфраструктури для розгортання військ та техніки, особливо важкої. На даний час багато доріг, мостів, тунелів та залізниць в ЄС не можуть задовольнити умов такого транспортування, як з точки зору навантаження, так і габаритів. Що стосується багатьох маршрутів, військові служби не мають достатніх даних щодо них.

Читайте також: «Угорщина: Єврокомісія використовує проти Польщі подвійні стандарти»

Другою серйозною перешкодою для чіткого переміщення військ та обладнання є відсутність єдиних загальноєвропейських правил та відмінності в законодавстві держав-членів.

Проблеми військової мобільності в ЄС обговорювалися на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в четвер. Як повідомив представник адміністрації НАТО, ще до недавнього часу переміщення військ з Франції до Німеччини тривало до трьох тижнів, зараз цей час може бути скорочений до п’яти днів. «Це крок у правильному напрямку, — додав він, — але він все ще недостатній. Якщо перед НАТО стоїть задача ефективно запобігати загрозам, то його війська повинні мати можливість швидко діставатися зон, де виникне небезпека».

План дій, представлений ЄК у п’ятницю, передбачає поетапний підхід до розгортання військ. Першим кроком є ​​спільна ідентифікація конкретних потреб, далі — визначення загальної інфраструктури, необхідних стандартів та завершення відповідних юридичних, митних та транспортних процедур, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів.

Парад військ НАТО

Парад військ НАТО

Як зазначила комісар Булк, усі заходи, пов’язані з адаптацією транспортної інфраструктури до оборонних потреб, виконуватимуться з цілковитою повагою до суверенітету держав-членів та по можливості без втручання в функціонування цивільних структур.

Для розробки плану дій Європейське оборонне агентство створило спеціальну робочу групу.

Читайте також: «Єврокомісія погрожує штрафами країнам, які відмовляються від біженців»

До березня 2018 року Європейська служба зовнішніх справ та ЄК представить план державам-членам.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Єврокомісія запропонувала план покращення пересування військ по території ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**