Єврокомісія відповіла на угорські плакати з Юнкером і Соросом

ПлакатПлакат

Європейська Комісія розкритикувала угорську урядову кампанію, в рамках якої стверджується, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і мільярдер Джордж Сорос намагаються затопити країну мігрантами.

Читайте також: «Угорщина: Єврокомісія використовує проти Польщі подвійні стандарти»

У лютому угорський уряд розпочав кампанію проти президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера і мільярдера Джорджа Сороса у зв’язку з їхніми пропозиціями масового переселення до Євросоюзу іммігрантів з Африки та Близького Сходу.

На плакатах, які розповсюджуються під час кампанії, зображено Юнкера і Сороса, а також розміщено напис: «Угорці мають право знати, що планує Брюссель» і попередження, що пропозиції ЄС «загрожують безпеці Угорщини».

Європейська Комісія спочатку назвала кампанію «нерозумною теорією змови» та звернулася до угорського уряду за роз’ясненнями. Пізніше було опубліковано доповідь з метою спростування тверджень, які поширювалися на білбордах і в пресі.

Відносини між інституціями Європейського Союзу та партією Віктора Орбана зіпсувалися після міграційної кризи 2015 року, коли прем’єр-міністр Угорщини закрив кордони для всіх біженців та шукачів притулку.

Єврокомісія

Єврокомісія

«Громадяни заслуговують знати правду про те, що робить Європейський Союз. Проте ми вважаємо, що вони заслуговують на факти, а не на вигадки», — стверджують єврочиновники у Брюсселі.

Читайте також: «Угорщина може погодитися приймати мігрантів»

У звіті Єврокомісії заперечили твердження угорців, що виконавчий орган Європейського Союзу хоче запровадити квоти на розподіл біженців. Було заявлено, що переселення біженців відбуватиметься «на чисто добровільній основі».

Єврокомісія також заявила, що принцип фінансування у ЄС не має нічого спільного з позицією окремих країн щодо імміграції, а фінансування з боку Фонду гуртування буде спрямоване на держави, які постраждали від міграції, щоб допомогти їм впоратися з ситуацією.

Звернемось до історії питання. 2015 року міністри внутрішніх справ ЄС переважною більшістю голосів схвалили план перерозподілу 120 тис. мігрантів між країнами-членами Євросоюзу.

Чотири країни ЄС — Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія — виступили проти примусових квот на біженців. Ще одна країна — Польща — погодилася на перерозподіл 66 тис. біженців наразі та 54 тис. згодом.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Рішення про перерозподіл 120 тис. біженців між країнами-членами Євросоюзу було оголошено обов’язковим до виконання всіма учасниками ЄС.

18 вересня 2015 року міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся із закликом до країн-членів Євросоюзу погодитися на систему квот з прийому нелегальних іммігрантів через великий потік біженців.

Читайте також: «Угорщина хоче запровадження місії ОБСЄ на Закарпатті»

За даними агентства з безпеки зовнішніх кордонів ЄС Frontex, за перші вісім місяців 2015 року до кордонів ЄС прибуло понад 500 тис. мігрантів — майже вдвічі більше, ніж за весь 2014 рік.

Be the first to comment on "Єврокомісія відповіла на угорські плакати з Юнкером і Соросом"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**