Євродепутат Бруно Голніш розповів про безвіз для України

Бруно ГолнішБруно Голніш

Євродепутат пояснив свій голос проти безвізу загальною ситуацією в ЄС, а не антипатією до України.

Читайте також: «Глава Європарламенту про безвізовий режим України та ЄС»

У квітні за надання Україні безвізового режиму з ЄС проголосували 521 членів Європарламенту, а проти були 75 депутатів. Це 18 італійців, по 16 представників Франції та Великої Британії, представники Нідерландів, Греції, Німеччини, Австрії, Швеції, Польщі, Бельгії та Чехії — не лише праві, але й консерватори, позафракційні та ліві.

Серед них був і Бруно Голніш — депутат Європарламенту, академік права і член «Національного фронту», який свого часу конкурував із Марін Ле Пен за місце партійного лідера. «Це було не проти України, це наша загальна позиція. Ми проти того, щоби візу узгоджували на рівні Європейського Союзу, адже ми занадто відкрили кордони Європи і тепер неможливо контролювати міграцію», — пояснив він мотиви свого голосування українським журналістами.

За його словами, проблема не в Україні, а в кордонах самого ЄС, адже багато європейців підозрюють, що вони незахищені, а національні держави втратили над ними контроль. «Ми боїмося, що кордони Євросоюзу в небезпеці. Як приклад — Італія. Туди потрапляє багато людей з Африки, які просять притулку і якого не варто давати. Отже це справжня проблема і національні кордони Європи, на мою думку, треба тримати під вартою», — наголосив євродепутат.

Європарламент

Європарламент

Голніш також заявив, що конфлікт України та РФ не в інтересах Європи. «Я визнаю, що я дуже симпатизую Україні, і мені не подобається, що таке відбувається у вашій країні. Я вважаю, що ми, європейці, маємо допомогти налагодити важкі стосунки з Росією. Хоча ми не хочемо бути всередині цього конфлікту. Шкода, що він є, але він не має нічого спільного з нашими національними інтересами», — заявив французький націоналіст.

Читайте також: «Рішення по безвізу для України треба ухвалити якнайшвидше, — євродепутат»

Водночас він визнав, що українці не матимуть проблем із потраплянням на територію ЄС після схвалення рішення про надання безвізу. Зокрема й ті, котрі мешкають на тимчасово окупованих територіях України. «Допоки вони можуть довести, що мають громадянство України, вони не будуть мати жодної проблеми приїхати в Європу. Можливо, там навіть будуть біженці, але Європа і без того переповнена біженцями з усіх куточків світу», — нагадав Голніш.

На його думку, ідеї повернення РФ до Європи можна буде згадати після завершення війни в Україні. «Це може статися тільки після того, як конфлікт між Росією та Україною мирно вирішиться. Допоки буде ситуація як нині, нам треба пробувати допомагати знайти рішення, оскільки нам потрібно тримати добрі стосунки з обома країнами. Але Росія, на мою думку, бути асоційованим членом Європейського Союзу не може. ЄС стає більшим, я навіть не побоюся сказати — гладшим, і через це він колись обов’язково лусне. Ми ж уже нічого не контролюємо — не контролюємо кордони, торгівлю товарами з Азії, деякі промислові галузі Європи навіть починають руйнуватися через це, і ми не використовуємо наш потенціал. І саме тому дуже багато європейців дуже незадоволені політикою Європи», — пояснив він.

Прапор Євросоюзу

Прапор Євросоюзу

Водночас навіть такий скептик зізнався, що має гарні уявлення про українців і хотів би, щоби вони приїздили до Європи. «Дипломати, журналісти, туристи, студенти. Ми навіть мали українку, яка стала королевою Франції. Щоправда, це було дуже давно — майже тисячу років тому», — розповів Голніш.

Читайте також: «Єврорада призначила дату розгляду безвізового режиму для України»

 

 

 

Be the first to comment on "Євродепутат Бруно Голніш розповів про безвіз для України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**