Єврогрупа не продовжила програму фінансової допомоги Греції

ф

Засідання Єврогрупи з продовження міжнародної фінансової допомоги Греції не принесло результатів.

Про це повідомив президент Єврогрупи Ерун Дейсселблум за результатами надзвичайного засідання міністрів фінансів зони євро в суботу в Брюсселі.

«Підсумкова заява Єврогрупи не була схвалена представником Греції. Отже, ця заява 18 міністрів (в єврозоні 19 країн – Глобал Аналітик). Ми відразу почнемо другу зустріч, щоб обговорити будь-які наслідки, політичні висновки і підготувати все необхідне, щоб забезпечити високий рівень стабільності єврозони », — сказав Дейсселблум.

Він зазначив, що Єврогрупа дуже розчарована таким розвитком подій, адже Греція відкинула останні пропозиції

Дейсселблум зазначив, що міністри також були здивовані кроком, який зробив грецький уряд, висунувши на всенародний референдум 5 липня питання про прийняття країною умов міжнародних фінансових кредиторів.

Напередодні, в ніч на суботу, заяву про проведення референдуму зробив грецький прем’єр Алексіс Ципрас.

У свою чергу глава Єврогрупи перед початком засідання в Брюсселі назвав рішення про референдум «сумним для Греції» і констатував, що воно «закрило двері для переговорів».

Греція повинна до 30 червня виплатити міжнародним кредиторам, зокрема МВФ, 1,6 млрд євро на обслуговування державного боргу. У разі неможливості здійснити цю виплату країні загрожує державний дефолт з подальшими наслідками виходу із зони євро і навіть, за деякими оцінками, з Євросоюзу.

Be the first to comment on "Єврогрупа не продовжила програму фінансової допомоги Греції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**