Японія хоче скинути радіоактивну воду в океан

Аварія на Фукусімській АЕСАварія на Фукусімській АЕС

Очікується, що резервуари, в яких зберігається забруднена вода з пошкодженої атомної електростанції у Фукусімі, будуть заповнені в 2022 році. Уряд Японії планує вилити радіоактивну речовину в Тихий океан, повідомляє BBC.

Читайте також: «Японського «Робінзона Крузо» силою повернули в суспільство»

У 2011 році внаслідок землетрусу та цунамі, який він спричинив, атомна електростанція у Фукусімі вийшла з ладу. Три її реактори розплавилися, і уряд Японії для очищення та охолодження місця аварії перекачує воду через колишню АЕС. На сьогоднішній день використано понад мільйон тонн рідини, яка зберігається у спеціально сконструйованих величезних резервуарах. Вода очищається за допомогою складної системи фільтрування, але в ній залишається один з радіоактивних ізотопів водню — тритій.

Читайте також: «Японія має намір провести з РФ переговори щодо повернення Курил»

Японські острови

Японські острови

Процес перекачки води триватиме десятиліттями, а місце в резервуарах починає закінчуватися. Тому японський уряд розглядає можливість зливу води з електростанції прямо в сусідній Тихий океан після 2022 року. Щодня біля 200 тонн води перекачується через пошкоджені споруди реакторів.

Ідея скидання води в океан обговорювалась давно, але зараз її підтримав міністр довкілля Японії Йошіакі Харада. Остаточного рішення поки не прийнято, повідомляє BBC.

Читайте також: «Японія розгнівана візитом Медведєва на Курильські острови»

Багато вчених стверджують, що тритій не особливо небезпечний для людей і тварин. Більше того, очікується, що радіоактивна речовина, злита з Фукусіми, не матиме великого впливу на величезний об’єм морської води в Тихому океані. Однак місцеві рибалки протестують проти урядового проекту. Південна Корея також попередила, що такий крок призведе до подальшого погіршення відносин з Японією.

Be the first to comment on "Японія хоче скинути радіоактивну воду в океан"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**