Японія направила Росії протест через Курили

японіяКурили

Японія направила Росії ноту протесту у зв’язку з присвоєнням російським урядом назв п’яти Курильським островам. Про це повідомило агентство Kyodo.

Читайте також: «У Японії повінь: під воду йдуть міста, евакуйовано 150 000 жителів»

Генеральний секретар японського кабміну Есіхіде Суга заявив, що такий крок викликає глибоке розчарування і суперечить позиції Японії.

При цьому прем’єр Японії сподівається, що інцидент не вплине на переговорний процес Японії та РФ щодо мирного договору по Курилам.

«Саме наявність таких проблем підкреслює важливість вирішення територіального питання», — зазначив Суга.

10 лютого глава російського уряду Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження про присвоєння назв.

Нагадаємо, Росія і Японія обговорюють можливість укладення мирного договору між країнами. Лідери двох країн планують проводити спільну господарську діяльність на південних Курильських островах.

японці

Токіо

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, яка суперечить санкціям. Путін у свою чергу заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил.

Читайте також: «Японія підняла винищувачі для перехоплення російських бомбардувальників»

Тим часом Південні Курильські острови потрапляють під дію п’ятої статті японо-американського Договору про взаємне співробітництво і гарантії безпеки. Це означає, що в разі їх передачі Японії на островах можуть бути розміщені війська США і озброєння.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на заяву глави МЗС Японії Фуміо Кісіда.

«За договором Японії і США, на всі райони Японії поширюється його п’ята стаття», — сказав міністр, виступаючи на дебатах у бюджетній комісії нижньої палати представників японського парламенту.

Так він відповів на пряме запитання представника опозиційної Демократичної партії Сейдзі Маехари про те, чи буде Договір про взаємне співробітництво і гарантії безпеки діяти на островах в разі їх повернення Росією.

Японія

Південні Курильські острови потрапляють під дію п’ятої статті японо-американського Договору про взаємне співробітництво і гарантії безпеки

Приводом для обговорення в парламенті стали повідомлення ЗМІ про те, що Токіо може зробити виняток для південної частини Курил в разі її повної або часткової передачі Японії з тим, щоб там не розміщувалися військові об’єкти США.

Читайте також: «Японія має намір провести з РФ переговори щодо повернення Курил»

Be the first to comment on "Японія направила Росії протест через Курили"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**