Японці скинули бомбу на астероїд

Japan Aerospace Exploration AgencyJapan Aerospace Exploration Agency

Японський зонд Hayabusa-2 скинув бомбу на астероїд Ryugu, що спричинило виникнення кратера на його поверхні. Метою було взяття проб, які стануть джерелом інформації про виникнення Сонячної системи.

Читайте також: «На Міжнародній космічній станції науковці виявили небезпечну бактерію»

Назва астероїда — Ryugu — походить з назви чарівного підводного палацу з японських легенд. Астероїд знаходиться в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера й має біля 900 метрів в діаметрі та незвичну форму, схожу на куб. Він вважається одним з найстаріших об’єктів в Сонячній системі.

Запущений 3 грудня 2014 року зонд протягом трьох років пролетів 3,2 мільярда кілометрів по еліптичній траєкторії. У липні минулого року він вийшов на орбіту навколо Ryugu. Від того часу, як він наблизився до астероїда, це космічне тіло вивчають за допомогою відеокамер та різних інструментів. Минулого року туди також було відправлено два маленькі ровери. На Землю зонд має повернутися наприкінці 2020 року.

Як було оголошено на прес-конференції Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA), в рамках операції Small Carry-on Impactor (SCI) зонд зійшов з орбіти над поверхнею астероїда, щоб випустити мідну ракету, начинену вибуховою речовиною, яка вдарила у поверхню астероїда. Бомбардування відбулося минулої п’ятниці. У результаті з’явився кратер значних розмірів.

Ryugu

Ryugu

Найближчими тижнями зонд вивчатиме матеріал з кратера. Знадобиться немало часу, щоб уникнути ризику зіткнення зонда з камінням, яке відірвалося від астероїда, котрий має дуже слабку гравітацію.

Читайте також: «Шпигунство в космосі. Росіяни підслуховували французів»

JAXA назвало цю операцію успішною. Вперше в історії космічних польотів за допомогою космічного апарата вдалося отримати кратер на поверхні астероїда. Зонд зібрав зразки, незважаючи на відмову системи.

Проаналізувавши склад зразків, вчені зможуть більше дізнатися про походження Сонячної системи і життя на Землі. Вважається, що важлива для розвитку життя вода, присутня на Землі, походить з астероїдів, комет і космічного пилу.

Вчені вважають, що скеля, якою є віддалений від Землі на 340 мільйонів кілометрів астероїд Ryugu, містить сліди вуглецю і води, які виникли в часи народження Сонячної системи (біля 4, 6 мільярдів років тому). Видається, що приблизно 100 мільйонів років тому цей об’єкт був частиною набагато більшого тіла з діаметром в декілька десятків кілометрів та ймовірно належав до родини астероїдів Polana або Eulalia.

NASA

NASA

Читайте також: «Росія втратила 19 космічних супутників»

Подібний місії також здійснює американська NASA. Запущений у вересні 2016 року зонд Osiris-Rex має взяти зразки з астероїда Bennu і повернутися з ними на Землю в 2023 році. Обидва космічні тіла є дуже темними, мають схожу форму і покриті великими валунами, але Ryugu набагато сухіший.

 

Be the first to comment on "Японці скинули бомбу на астероїд"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**