Японські пенсіонери крадуть, щоб потрапити до тюрми

Японські пенсіонериЯпонські пенсіонери

Старші люди в Японії дедалі частіше потрапляють до в’язниць. Вони здійснюють дрібні крадіжки, тому що тільки в установах виконання покарань можуть розраховувати на догляд, — повідомляє Bloomberg.

Читайте також: «Японський міністр відмовився від своїх слів про Гітлера»

В останні десятиліття злочинність у найстарших вікових групах Японії зросла в чотири рази.

Як пише Business Insider, це наслідок проблем із забезпеченням з боку держави належної турботи про старіюче населення цієї країни. Кількість людей похилого віку, які живуть окремо, за останні 30 років зросла на 600%, — розповідає Bloomberg. Кожна друга літня людина, яку зловили на крадіжці в магазині, живе самотньо, згідно з даними, зібраними урядом. 40% дрібних злодіїв пенсійного віку визнають, що не мають сім’ї або їхні родини рідко підтримує з ними зв’язок.

Токіо

Токіо

Для таких людей перебування у в’язниці — це приваблива альтернатива для самотнього життя на волі, — читаємо в Business Insider.

Читайте також: «Цього року Японія прийняла трьох мігрантів»

«Мені тут подобається. Навколо завжди є люди, я не відчуваю себе самотньою. Коли я останній раз звільнилася, то пообіцяла собі, що ніколи сюди не повернусь. Але коли я опинилася на волі, то не могла перестати сумувати за в’язницею», — каже одна з ув’язнених у розмові з Bloomberg.

Японський уряд, який звернув увагу на масштаби проблеми, вживає заходів для боротьби зі зростанням злочинності серед людей похилого віку шляхом збільшення коштів, що виділяються на систему соціального забезпечення. Проте невідомо, наскільки швидко можна буде побачити наслідки цих дій.

Читайте також: «Японія направила Росії протест через Курили»

«Для декого жити на волі важче, ніж у в’язниці», — вважає соціальний працівник Такеші Ізумару.

Японські острови

Японські острови

Be the first to comment on "Японські пенсіонери крадуть, щоб потрапити до тюрми"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**