Японський міністр відмовився від своїх слів про Гітлера

Таро АсоТаро Асо

Міністр фінансів Японії Таро Асо заявив, що Гітлер «мав належну мотивацію» для своєї антиєврейської політики під час Другої світової війни. Нещодавно він відмовився від своїх слів, але це не перший його подібний вислів.

Читайте також: «Суперечка навколо Курильських островів»

Таку думку японський урядовець висловив під час свого виступу перед парламентарями з Ліберально-демократичної партії, до якої він належить.

Після хвилі критики, під яку Асо потрапив після цієї заяви, міністр вибачився за свої слова.

Таро Асо визнав, що використання прикладу Гітлера було недоречним, а сам він не мав наміру захищати вождя Третього Рейху. Японський міністр заявив, що з його коментаря чітко зрозуміло, що він негативно оцінює мотиви Гітлера, і лише мав на увазі результати, яких той досяг.

Токіо

Токіо

Це не перша контроверсійна заява японського міністра. У 2013 році від нього вимагали піти у відставку за зауваження, що Японія могла би повчитися у Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, як треба вносити зміни до Конституції. Пізніше Асо вибачився за свої слова і не подав у відставку.

Читайте також: «Японія направила Росії протест через Курили»

Раніше відомий японський пластичний хірург Кацуя Такасі заявив, що внесок нацистів в науку та медицину настільки великий, що заперечує Голокост. Американська неурядова організація Центр Симона Візенталя почала вимагати виключення Кацуя Такасі з числа членів Американського товариства пластичних хірургів після його повідомлення у Твіттері, що «під час навчання в Кільському університеті я зрозумів, наскільки потужним був нацизм». Такасі також написав: «Немає ніяких сумнівів в тому, що євреї зазнавали переслідувань, але ці твердження ґрунтуються виключно на інформації, отриманій від союзників».

Друга світова війна

Друга світова війна

Загалом, на відміну від Америки та Європи, в країнах Азії, і зокрема в Японії, часі від часу можна почути схвалення політики, яка проводилася у Третьому Рейхові. У червні цього року член ради директорів Центрального банку Японії похвалив «відмінну фіскальну та монетарну політику» Гітлера.

Історична довідка. 27 вересня 1940 року Німеччина, Італія і Японія уклали так званий «Троїстий пакт», який передбачав розмежування сфер впливу і тісну військову взаємодію армій вищезазначених країн. Проте, фактично, німецько-японський союз мав переважно ідеологічний характер: за увесь час Другої світової війни не було проведено жодної спільної операції.

Читайте також: «Японія розгнівана візитом Медведєва на Курильські острови»

 

 

Be the first to comment on "Японський міністр відмовився від своїх слів про Гітлера"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**