Як іноземні ЗМІ відреагували на декларації українських чиновників

парламентВерховна Рада

Декларації українських топ-чиновників уважно вивчають не тільки українці, а й іноземні видання та міжнародні організації.

Читайте також: «У БПП хочуть закрити інформацію про майно і подарунки чиновників»

«Антикорупційна реформа, яка вимагає, щоб українські топ-чиновники декларували багатство онлайн, показала величезну різницю між доходами політиків і станом тих, кого вони представляють», — так починається стаття на сайті агентства Reuters. Журналісти видання переглянули декларації членів Кабміну та відомих нардепів й, як і українці, були вражені мільйонами в державі, де середня зарплата не перевищує двісті доларів. Втім, найбільше Reuters дивує, що гроші зберігають в готівці, мовляв, це ж треба так не довіряти українським банкам. У підсумку, новинне агентство пророкує падіння рейтингів політиків.

Тим часом агентство Associated Press не може не дивуватися, що ж декларують політики: православна церква, мощі святих і квиток в космос…

Російські видання стежили за українськими деклараціями з ще більшим інтересом, ніж західні. Уже другий день топ-темами в російських ЗМІ стали новини про те, чим володіє Петро Порошенко, що надекларував Олег Ляшко, і як пожартував про трильйон комбат «Айдара». Втім, серйозною аналітики на цю тему у росіян немає.

Зате міжнародні організації та громадські діячі хвалять е-декларування. Так, екс-глава НАТО і радник Петра Порошенка Андерс Фог Расмуссен взагалі говорить, що Україні потрібно аплодувати. Мовляв, викорінення корупції йде повним ходом.

А ось в ООН обіцяють підтримувати подальшу боротьбу з хабарниками.

«Вірю, що міжнародне співтовариство, включаючи ООН, буде з Україною під час наступних кроків. Е-декларування — це початок. Те, що буде після, може виявитися ще складніше», — заявив директор Програми розвитку ООН в Україні Ян Томас Хімстра.

новини

Associated Press

Читайте також: «Електронне декларування в Україні: перші результати»

Тим часом у Фонді Карнегі за міжнародний мир не виключають, що українські політики спробують саботувати систему. Втім, маятник хитнувся занадто далеко, щоб їм це вдалося, роблять висновок в організації.

Глава «Укрзалізниці» Войцех Бальчун розповів, що польська інтернет-спільнота в шоці від електронних декларацій українських чиновників.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, він тільки що прибув з Варшави і особисто відчув тамтешню реакцію.

«Читаю польський Фейсбук. Польська інтернет-спільнота, як і українська, у шоці. Тільки, якщо українська не добирає слів, то польська не може їх знайти. І це ще слабко сказано. Е-декларації українських можновладців бачать не лише в Україні. Щойно з Варшави і особисто відчув тамтешні реакцію і настрої. І не ризикнув би, навіть приблизно, переказувати враження поляків від задекларованих мільярдів у панчохах, приватних церков, антикваріату, годинників, автомобілів. Покажи мені свою е-декларацію і я скажу — хто ти. Тепер українці мають право так сказати. А урядовець пів прес-конференції змушений розповідати про походження своїх статків. Українська версія «Форбс» втрачає свою актуальність», — написав Бальчун.

поляк

Войцех Бальчун

Нагадаємо, 30 жовтня в 00:00 завершився перший етап подачі електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Читайте також: «Фірташ підкупив чиновників кримінальної поліції Німеччини»

 

Be the first to comment on "Як іноземні ЗМІ відреагували на декларації українських чиновників"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**