ЮНІСЕФ: У світі зменшується число дитячих шлюбів

У всьому світі зменшується кількість дітей, яких змушують до заміжжяУ всьому світі зменшується кількість дітей, яких змушують до заміжжя

У всьому світі кількість дітей, яких змушують до заміжжя, зменшується, а в ряді країн спостерігається значне зниження, повідомляє ЮНІСЕФ. За останні десять років вдалося запобігти 25 млн ранніх шлюбів.

Читайте також: «Геостратегічне лідерство азійсько-тихоокеанського регіону»

У даний час одну із п’яти заміжніх жінок видали заміж дитиною (приблизно 650 млн жінок). Найбільше скорочення кількості ранніх шлюбів у світі було зареєстровано у Південній Азії. Відсоток жінок, яких там видали заміж у віці до 18 років, зменшився на одну третину — з майже 50% до 30%. Є кілька причин для цієї зміни, в тому числі збільшення кількості дівчат, що здобувають освіту; державні інвестиції для підтримки підлітків або розповсюдження знань про незаконність ранніх шлюбів та ту шкоду, якої вони завдають дітям.

«Коли дівчинку змушують до заміжжя, вона мусить мати справу з різними негативними наслідками. Шанси завершити шкільну освіту знижуються, але зростає ризик насильства в сім’ї та післяпологових ускладнень. Існують також соціальні наслідки та зміцнюється порочне коло бідності», — сказав Анаю Малхотра, експерт ЮНІСЕФ.

Азійсько-тихоокеанський регіон

Азійсько-тихоокеанський регіон

Читайте також: «Східна Азія переживає економічний підйом»

Згідно з останніми даними ЮНІСЕФ, 12 млн дівчат щорічно видають заміж у дитячому віці. Кількість ранніх шлюбів скорочується, але без прискорення темпів змін до 2030 року 150 млн дівчат видадуть заміж до їхнього 18-річчя.

Хоча в Південній Азії вдалося значно зменшити кількість ранніх шлюбів, глобальний тягар цієї проблеми перемістився до африканських країн, розташованих на південь від Сахари, де зараз мешкає щотретя дівчинка, яка була видана заміж. 10 років тому в цьому регіоні мешкала лише одна з п’яти наречених-дітей. Нові дані вказують на можливість зміни цієї тенденції на африканському континенті. У Ефіопії — однієї з п’яти країн з найвищим рівнем ранніх шлюбів в країнах Африки на південь від Сахари — проблема за останні 10 років зменшилась на третину. Проте прогрес у боротьбі з даною проблемою в цьому регіоні світу має бути прискорено, щоб ефективно збалансувати зростання населення.

Делі

Делі

Читайте також: «Криза австралійського мультикультуралізму»

«Кожен ранній шлюб, якому можна запобігти, означає, що ми дамо ще одній дівчинці шанс на розвиток свого потенціалу, — говорить Анджу Малхотра. — Однак, щоб усунути цю шкідливу практику до 2030 року, ми повинні прагнути до цього з подвійною силою».

Be the first to comment on "ЮНІСЕФ: У світі зменшується число дитячих шлюбів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**