Що зміниться для України з приходом нового прем’єра Британії?

Голова британського урядуТереза Мей

Незалежно від імені та навіть партії у Британії була і залишається своя лінія.

Читайте також: «Велика Британія вирішила залишити «європейську комуналку»
Про це розповів директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв, аналізуючи те, як вплине на Україну призначення Терези Мей новим прем’єром Великої Британії.

«У Великої Британії була і залишається своя лінія як у великій політиці, так і в двосторонніх відносинах. Британія буде робити все, щоб зберегти баланс інтересів в Європі і вона вже зробила великий крок у цьому плані. Brexit потрібно розглядати не стільки як історичну випадковість, скільки як продуманий і своєчасний крок в умовах кризи Євросоюзу», — міркує Єрмолаєв.

Одночасно, як підкреслив фахівець, Британія зацікавлена ​​в тому, щоб використовувати такі країни, як Україна, як елемент нового балансу інтересів.

Об'єднане королівство

Брексіт

«З одного боку, і це вже проявляється, потрібно очікувати підвищення інтересів британських інвесторів, в тому числі і великих, до української економіки, особливо до секторів, прив’язаних до європейського ринку, зокрема до промислового сектору», — припускає він.

Разом з тим, на його погляд, очікувати від Британії великої підтримки євроінтеграційних прагнень України не варто.

«Інтерес Британії в іншому. Україна буде цікава Британії якраз як елемент нової системи балансу інтересів. І новий уряд, і всі наступні будуть послідовно реалізовувати цю лінію», — вважає Андрій Єрмолаєв.

Читайте також: «Наступним прем’єром Британії стане жінка»

Позицію Мей по виходу Британії з ЄС можна охарактеризувати як «ні нашим, ні вашим». Вона була помірним противником Brexit, хоча вже давно має однозначну позицію в питанні мігрантів: на посаді глави внутрішніх справ вона виступала за зменшення міграції до Великої Британії. У 2015 році Мей відмовилася запровадити квоти на розміщення біженців, чого хотів Брюссель. Але з початку 2000-х вона виступала на підтримку одностатевих шлюбів і рівноправності для жінок (до слова, значну частину міністерських крісел отримають жінки), ратуючи при цьому за оновлення партії. З цього можна зробити висновок, що в плані ідеології вона не є надто цільним політиком. У британській пресі пишуть, що через релігійне виховання (Мей виросла в сім’ї вікарія) вона частіше керується тим, що в її розумінні є добрим або поганим, а не ідеологічними міркуваннями.

Британські острови

Лондон

Нагадаємо, що 24 червня стали відомі офіційні результати референдуму щодо виходу Великої Британії з ЄС. 51,9% британців проголосували за вихід з Євросоюзу. Тоді ж прем’єр-міністр Девід Кемерон заявив, що подає у відставку.

Читайте також: «У Британії озвучили своє бачення подальших відносин з ЄС»

 

 

 

 

Be the first to comment on "Що зміниться для України з приходом нового прем’єра Британії?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**