Штайнмаєр розачарував Путіна

політологВолодимир Єрмоленко

Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр заявив, що поки вибори на Донбасі неможливі, хоча Мінські угоди залишаються рамковими угодами.

Читайте також: «Штайнмаєр: Європа опинилась перед загрозою нової гонки озброєнь»

Ці заяви прокоментував політичний експерт Володимир Єрмоленко.

«Заяви міністра закордонних справ Німеччини Франка Вальтера Штайнмайєра можна тлумачити подвійним чином. Визнання Штайнмайера в тому, що зараз вибори не є можливими — це великий позитив. Тому що ми знаємо, що канцлер Ангела Меркель займає більш жорстку позицію щодо Росії і Мінська, пан Штайнмайєр займає більш м’яку. І зазвичай саме пані Меркель зазначала, що спочатку повинні бути виконані всі питання безпеки на Донбасі, за які відповідальна Росія і тільки потім можна перейти до політичних умов. Зараз же видно, що своїми заявами міністр Німеччини відвертається від Путіна, можливо навіть порушуючи попередні домовленості. Але, все одно друга частина фрази Штайнмайєра — це слова про те, що потрібно починати політичний процес. І це значить, що на Україну зараз буде тиск для прийняття закону про місцеві вибори на тих територіях. Але це не індивідуальна позиція Штайнмайєра, це позиція Німеччини і Франції щодо тих змін, які повинні відбутися в Конституції України для надання тим територіям автономних статусів, прийняття закону про вибори на Донбасі й проведення амністії. Ці умови озвучувалися давно. Україна їх поки не виконує. І на щастя це не впливає на позицію європейців в питанні санкцій», — зазначив Володимир Єрмоленко.

кореша

Путін та Штайнмаєр

Читайте також: «Штайнмаєр допустив повернення Росії до G8»

Експерт також висловив переконання, що існує дуже маленька ймовірність того, ці зміни вдасться провести зараз через парламент. І така ж позиція українських дипломатів, поки тривають обстріли, завозиться з боку Росії зброя і триває війна, немає сенсу починати політичний процес. Німці ж хочуть, щоб це відбувалося одночасно. Це питання дипломатичної гри для українського парламенту. Чи варто зараз брати закон про вибори на Донбасі, чи можна там прописати, що вони повинні відбутися в таких-то умовах і через стільки-то років?

«На цьому тлі дипломатичних заяв не варто забувати про недавно прийняту резолюцію ПАРЄ, в якій відповідальність за порушення прав людини на українських територіях, непідконтрольних українській владі, покладено на Росію, не на «ДНР/ЛНР», а саме на Росію. Це дуже важливий і реалістичний документ. Я б навіть назвав його великою перемогою наших дипломатів. Ще влітку говорилося про те, що треба знімати санкції ПАРЄ по Росії. Це не економічні, а політичні санкції, нагадаю. Те, що зараз цього не сталося і санкції продовжені — це велика перемога. ПАРЄ це не той орган, який міг би накладати і знімати економічні, скажімо, санкції, але це досить важливий орган для розуміння європейського контексту. Це дуже потужний голос у всьому світі», — підкреслив Володимир Єрмоленко.

Читайте також: «Заяву Штайнмайера назвали «розривом свідомості»

хуйло

Дехто в Західній Європі дуже прагне послаблення антиросійських санкцій

Be the first to comment on "Штайнмаєр розачарував Путіна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**