Штайнмаєр допустив повернення Росії до G8

заявив глава МЗС ФРНПутін та Штайнмаєр

У G7 будуть готові розмовляти з Москвою про повернення РФ в клуб найбільших економік світу не раніше, ніж Кремль виконає Мінськ-2, заявив глава МЗС ФРН.

Читайте також: «Заяву Штайнмайера назвали «розривом свідомості»

Росія може повернутися до складу Великої вісімки (G8) вже в наступному році, якщо продемонструє суттєвий прогрес у виконанні мінських угод по Донбасу, а також перемир’я і Сирії. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Redaktions Netzwerks Deutschland заявив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Ми зацікавлені в тому, щоб не виключати Росію з тісної співпраці найбільших економік світу. Ключ до повернення РФ в формат G8 знаходиться в Москві. Коли буде, нарешті, досягнуто суттєвого прогресу на Сході України і в переговорах про припинення вогню в Сирії, країни G7 , звичайно, будуть готові розмовляти з Москвою», — сказав він.

Раніше Німеччина скликала на завтра, 1 вересня, в Потсдамі неформальне засідання ОБСЄ по Україні, в якому візьмуть участь представники 57 країн.

мас-медіа

Redaktions Netzwerks Deutschland

Читайте також: «Штайнмаєр прокоментував зустріч «Нормандської четвірки»

«Звичайно, переговори з Росією зараз утруднені. Не можна заперечувати те, що Росія порушила міжнародне право і основні принципи миру в Європі, анексувавши Крим, а також треба брати до уваги її дії в Східній Україні. Але саме в такій ситуації в наших інтересах — уникнути подальшої ескалації», — зазначив Штайнмайер.
У травні 2015 року ЄС виключив можливість зустрічей глав найбільших індустріальних країн світу в форматі G8 за участю РФ. Росія була виключена з неформального клубу G8, що об’єднує найбільш промислово розвинені країни світу, в 2014 році після того, як український півострів Крим був анексований Росією.

Читайте також: «Штайнмаєр: Європа опинилась перед загрозою нової гонки озброєнь»

G7

Велика сімка

 

 

 

Be the first to comment on "Штайнмаєр допустив повернення Росії до G8"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**