Шпигунський скандал в Болгарії: Росіяни знали, що обговорюють європейські політики

Готель MarinelaГотель Marinela

Росіяни регулярно прослуховували європейських лідерів. Винні болгари, які не забезпечили відповідний захист під час цьогорічного головування в Європейському Союзі. Преса в Софії пише про шпигунський скандал.

Читайте також: «Болгарія та Румунія відзначають десятиліття перебування в Європейському Союзі»

Відомий болгарський журналіст Григор Лільов заявив, що європейські політики та дипломати, які приїжджали до Софії під час головування Болгарії в першій половині 2018 року, регулярно прослуховувались. Гості самітів та конференцій, що проводились у столиці Болгарії, зупинялися в розкішному готелі Marinela, який буквально нашпигований сучасним шпигунським обладнанням.

Болгарські спецслужби не мають відношення до цих пристроїв, але вони настільки складні, що їх, звичайно, не встановлювали приватні любителі чужих секретів. Отже підозри падають на російську розвідку, яка протягом шести місяців плідно «працювала» у 5-зірковому готелі. Напевно росіяни знають, про що європейські лідери говорили крізь сон, не кажучи про більш інтимні подробиці.

Немає нічого дивного, що російська розвідка намагається отримувати інформацію усіма можливими способами, проте шокує недбалість болгарських спецслужб. Господар готелю Ветко Арабадзєв підозрюється у відмиванні грошей та ухиленні від сплати податків. Його син був заарештований після того, як у нього було виявлено понад 5 мільйонів євро готівкою, запакованих в картонні коробки з логотипом Marinela.

Софія

Софія

Читайте також: «У Болгарії мігрантів зняли з дахів товарних вагонів»

Також відомі зв’язки між болгарським олігархом та посткомуністичними активістами й політиками, яких підтримує Москва. Готель виграв тендер на обслуговування гостей болгарського головування в ЄС, незважаючи на підозри щодо лояльності його власника.

Marinela — найбільший готель у місті — десятки років є центром розвідувальної діяльності. З 1980-х років він є улюбленим місцем зустрічей совєтських, а пізніше російських резидентів. У список гостей входив один з найнебезпечніших терористів минулого століття — Ахмед Алі Агджа, який здійснив замах на Папу Римського Іоанна Павла II, а крім нього, Карлос Шакал, активісти японських червоних бригад та Організації визволення Палестини.

Читайте також: «У Болгарії та Румунії — найдешевша робоча сила в ЄС»

Розвідувальні служби Європи та НАТО переконані, що Софія є серцем балканської розвідувальної діяльності Москви. Посольство Росії, розташоване недалеко від готелю Marinela, вважається центром агентурної мережі, що охоплює усі Балкани. Незважаючи на попередження, болгари не змогли забезпечити належного захисту, а точніше конфіденційності, високопоставленим особам, які відвідують Софію.

Be the first to comment on "Шпигунський скандал в Болгарії: Росіяни знали, що обговорюють європейські політики"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**