Шотландія намагається втриматися у ЄС

БританіяБританські острови

Перший прем’єр Шотландії Нікола Стерджен зустрілася з заступником міністра закордонних справ Німеччини з метою зміцнення зв’язків із провідною державою ЄС, не дивлячись на результат референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Читайте також: «Росія може відрізати майже весь світ від Інтернету, — США»

Стерджен заявила, що Шотландія, де 62% виборців висловилися проти Brexit, не повинна виходити з ЄС проти власної волі і буде готуватися до незалежності.

«Шотландія перебуває в унікальній ситуації… і я думаю, що в цих умовах дуже важливо залишатися відкритими для всіх можливих варіантів. Я думаю, що це було б дуже позитивним для решти ЄС, якщо частина Великої Британії, якщо не вся Велика Британія, залишиться частиною європейської сім’ї народів», — сказала Стерджен.

Британія

Символіка Шотландської національної партії

Читайте також: «Шотландські націоналісти втретє поспіль виграли вибори до місцевого парламенту»

«Сьогоднішнє обговорення стало позитивною і конструктивною можливістю зміцнити наші відносини для обрання шляхів просування вперед Європейського Союзу таким чином, щоб усі голоси були почуті в цьому процесі», — заявила перший прем’єр в Едінбурзі.

У заяві МЗС Німеччини Майкл Рот сказав: «У нас була дуже приємна і конструктивна розмова між двома палкими європейцями, я сподіваюся, що Сполучене Королівство знайде такий шлях, щоб врешті Європа була у виграші».

Стерджен заявила, що другий референдум про незалежність Шотландії можливий через розбіжність у голосуванні по Brexit, але Шотландія не має відмовлятися від членства в ЄС, навіть якщо вона залишиться частиною Великої Британії.

Читайте також: «Чому британці проголосували за Brexit?»

британці

Демонстрація на підтримку незалежності Шотландії

 

 

 

Be the first to comment on "Шотландія намагається втриматися у ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**