Шеф ФСБ: Бандитські угруповання погрожують атакувати Москву

Сирійські повстанціСирійські повстанці

Після поразки Ісламської Держави колишні бойовики з «бандитських угрупувань» в Сирії залишаються реальною загрозою. Багато з них планують переїзд до Росії, — повідомляє інформагентство РІА Новості, цитуючи главу російської ФСБ.

Читайте також: «Чому Туреччина збила російський літак?»

Глава Федеральної служби безпеки Алєксандр Бортніков повідомив російському Національному антитерористичному комітету про виявлення підпільного екстремістського осередку із Середньої Азії.

На думку російських спецслужб, бойовики планували здійснити «терористичні атаки» в Москві та прилеглих районах під час новорічних свят, а також під час виборчої кампанії. Президентські вибори відбудуться в Росії 18 березня 2018 року.

За повідомленням Бортнікова, терористичну групу, якою з-за кордону керували лідери Ісламської Держави, було знешкоджено 9-11 грудня.

«У рамках антитерористичної операції було вилучено саморобні вибухові речовини, вогнепальну зброю та набої. З початку року в Росії було затримано понад 1000 бойовиків, а 78 знищено», — зазначив начальник ФСБ.

Військовий конфлікт в Сирії розпочався у 2011 році

Військовий конфлікт в Сирії розпочався у 2011 році

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Він додав, що в 2017 році російські спецслужби запобігли 18 атакам і виявили 56 терористичних осередків. «Незважаючи на кроки, що вживаються, все ще існує загроза, пов’язана з діяльністю бандитського підпілля та міжнародних терористичних організацій», — сказав Бортніков.

Росія зіткнулася з підвищеним ризиком терористичних нападів з початку свого військового втручання в Сирії у вересні 2015 року, коли вона підтримала свого союзника — диктатора Башара аль-Асада.

Після більш ніж двох років присутності в Сирії російського контингенту, який, перш за все, відзначився масовим знищенням мирного населення внаслідок бомбардувань, в понеділок, 11 грудня, Путін наказав Міністерству оборони вивести з цієї зруйнованої війною країни основну частину російських військ та обладнання.

мапа Сирії

мапа Сирії

Читайте також: «Росіянам не здамося»: сирійські повстанці відмовилися залишати Алеппо»

Росіяни оголосили, що залишать в Сирії групу солдатів та військових фахівців, які обслуговують базу Хмеджмім та логістичний центр російського флоту в сирійському порту Тартус.

 

Be the first to comment on "Шеф ФСБ: Бандитські угруповання погрожують атакувати Москву"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**