Швеція готова до можливого втручання Росії у вибори — служба безпеки

СтокгольмСтокгольм

Росія може спробувати вплинути на результати загальних виборів у Швеції, котрі відбудуться у вересні, якщо Москва вважатиме, що її стратегічні інтереси в Скандинавії перебувають під загрозою, повідомляє в четвер шведська служба безпеки.

Читайте також: «Росія прагне утримати Швецію поза межами НАТО»

Керівник служби контррозвідки Даніель Стенлінг назвав членство в НАТО (нині у Швеції обговорюється можливість приєднання до цього військового блоку) та безпеку Балтійського моря двома важливими для Росії викликами.

«Російський шпіонаж є найбільшою загрозою для Швеції, — сказав він на щорічному брифінгу. — Ми бачимо, що Росія має намір впливати на окремі стратегічно важливі питання. Якщо ці питання стануть центральними у виборчій кампанії, ми матимемо справу зі спробами російського впливу».

Стенлінг відмовився підтвердити, що його служба вже бачить ознаки таких спроб.

Росія, яка зіткнулася з обвинуваченнями у намаганні вплинути на результати голосування в Сполучених Штатах, Франції та Німеччині, неодноразово заперечувала втручання у вибори на Заході.

НАТО

НАТО

У вівторок Міністерство оборони Латвії заявило про відмиванні грошей в одному з банків та звинувачення в хабарництві, висунуті проти голови центрального банку, що може бути частиною іноземної кампанії зі впливу на вибори, які відбудуться в жовтні. Проте не було назвало конкретної країни.

Читайте також: «Путін знову погрожує Швеції за її можливий вступ до НАТО»

Російська окупація Кримського півострова в 2014 році та підтримка сепаратистів на Донбасі зіпсувала відносини Москви та Заходу. Стало зрозуміло що наступними цілями Кремля будуть країни Балтії.

Швеція та інші держави регіону скаржаться на неодноразові порушення російськими літаками їхнього повітряного простору. Нещодавно шведи знову розмістили свій військовий підрозділ на стратегічно важливому острові Готланд у Балтійському морі.

Нині Швеція проводить військові навчання з кількома членами НАТО та не виключає приєднання до Північноатлантичного союзу. Кремль погрожує наслідками, якщо це відбудеться.

Соціал-демократична партія, яка є впливовою політичною силою у нинішній шведській урядовій коаліції, не підтримує вступ країни до НАТО.

острів Готланд

острів Готланд

На думку шведської служби безпеки, росіянам буде важко маніпулювати децентралізованою виборчою системою у Швеції, але використання фейкових акаунтів соціальних мереж та розповсюдження брехливих новин можуть бути каналами, через які здійснюватиметься вплив на громадську думку.

Читайте також: «Ізраїль перешкоджає створенню палестинської держави»

Прем’єр-міністр Стефан Левен разом з багатьма європейськими колегами раніше висловив занепокоєння з приводу можливого зовнішнього втручання. У Швеції навіть було створено агентство «психологічного захисту».

Be the first to comment on "Швеція готова до можливого втручання Росії у вибори — служба безпеки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**