Швеція буде готова вести війну протягом трьох місяців

Шведські військовіШведські військові

З представленої оборонної стратегії Швеції на 2021-2025 рр. випливає, що в разі війни країна буде готова відбивати атаки протягом трьох місяців. Однак ця настанова вимагає реформи армії та збільшення витрат на озброєння.

Читайте також «Путін знову погрожує Швеції за її можливий вступ до НАТО»

«Запропоновані нами зміни сприятимуть досягненню мети, що дозволяє три місяці вести воєнні дії на території Швеції», — сказав голова парламентського комітету з розробки оборонної стратегії Бьорн фон Сидов. Він наголосив на необхідності реформування армії, тому що «не може бути виключений напад на Швецію, і сьогоднішня оперативна спроможність збройних сил має значні обмеження».

Комітет запропонував створити чотири бригади (наразі є тільки одна), чотири нові полки і зміцнити батальйон на стратегічно розташованому острові Готланд. Нововведенням є підготовка бригади для допомоги Фінляндії, з якою Швеція співпрацює у військовій сфері.

Загальна кількість шведської армії, включно з територіальною обороною та цивільним працівниками, збільшиться з 60 тис. до 90 тис. осіб. Від 2024 року кількість призовників зросте з трьох тисяч до восьми тисяч.

Швеція

Швеція

Читайте також «Міністр Швеції: Прийом іммігрантів був помилкою»

Шведські збройні сили мають намір модернізувати бойові машини і танки, придбати додаткові артилерійські системи та впровадити сучасні системи протиповітряної оборони. В авіації будуть залишені бойові літаки Gripen C/D, хоча парламент наказав придбати більш сучасні моделі E/F. П’ять корветів Visby отримають нове обладнання. Кількість підводних човнів зросте з чотирьох до п’яти.

Переважна більшість восьми шведських парламентських партій висловилися за збільшення військових витрат. Проте лише представники правлячої Соціал-демократичної робітничої партії,  Партії охорони навколишнього середовища — Зелені, а також Ліва партія і Шведські демократи підписали погодження з новою стратегією оборони.

У 2013 році тодішній командувач шведськими збройними силами Сверкер Герансон ініціював дебати про стан оборони Швеції. В інтерв’ю газеті Svenska Dagbladet він заявив, що Швеція зможе захищати себе лише тиждень на деяких частинах своєї території.

Стокгольм

Стокгольм

Читайте також «У Швеції знайшли зв’язок між злочинністю та міграцією»

У 1990-х роках, після закінчення холодної війни і розпаду СССР, Швеція значно скоротила кількість військ, визнавши, що загрози більше не існує. У 2010 році скасовано загальний військовий призив, який був відновлений в 2018 році.

 

 

Be the first to comment on "Швеція буде готова вести війну протягом трьох місяців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**