Шведська поліція приховувала інформацію про напади мігрантів на жінок

index1

index

Шведська поліція приховувала інформацію про випадки домагань мігрантів щодо жінок та дівчат на молодіжному фестивалі We are Sthlm влітку минулого року. Про це повідомила шведська газета Dagens Nyheter, у розпорядженні якої опинилася внутрішня документація поліції за серпень 2015 року.

У документах стверджується, що під час одного з концертів молоді чоловіки використовували натовп для сексуального домагання дівчат.

«Незважаючи на відносно невелику кількість учасників фестивалю, велику кількість дівчат було піддано сексуальному насильству», — написав один з поліцейських в рапорті.

За даними поліції, жертвами стали молоді жінки і дівчата, у тому числі навіть 11- і 12-річні. Відповідальність за напади поліція покладає насамперед на вихідців з Афганістану.

Жертвами нападів стали близько 150 жінок. Кілька людей було заарештовано, проте ні в одному з випадків не дійшло до обвинувального висновку.

Поліцейські, з якими вдалося поспілкуватися виданню, на умовах анонімності визнали, що навмисно не надавали злочинам, вчиненим мігрантами, розголосу. Таким чином шведська влада не хоче, щоб статистика зростання злочинності серед іноземців була використана антиімміграційною партією «Шведські демократи».

Прем’єр-міністр Швеції Стефен Левен назвав дії поліції подвійною зрадою. «По-перше — ці злочини не розслідувалися, по-друге — поліція навіть не інформувала про них», — заявив він.

«Поліція розслідує злочини і притягне винних. Але ніщо не може виправдати приховування проблеми: якщо вона є, ми повинні про неї знати», — сказав Левен, якого цитує видання Svenska Dagbladet.

Нагадаємо, що в ніч на 1 січня в центрі Кельна, біля головного вокзалу і поблизу Кельнського собору, групи чоловіків, чия зовнішність, як зазначає поліція, може вказувати на їх «арабське або північноафриканське» походження, нападали на жінок і грабували їх.

Інформація про напади на жінок, грабежі і заворушення, подібні тим, що сталися в ніч на 1 січня в Кельні, надходила також зі Швейцарії, Австрії та Фінляндії.

Be the first to comment on "Шведська поліція приховувала інформацію про напади мігрантів на жінок"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**