Шабунін: Восени гривня зірветься в піке

громадський діячВіталій Шабунін

Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін вважає, що МВФ та ЄС не нададуть Україні необхідних кредитів найближчим часом, тому курс гривні різко впаде.

Читайте також: «Корупція впливає на процеси в Україні сильніше, ніж військовий конфлікт, — експерти»

Про це він заявив на прес-конференції журналістам.

«Українська влада приховує свої статки ціною відкладення безвізу з ЄС і збідніння українців. Скоріше за все, «кульбіти» з електронним декларуваненям призведуть до того, що ми не отримаємо фіндопомогои МВФ, це $3 млрд, і кредиту ЄС, це $2 млрд, тому вже восени курс гривні може різко впасти», — сказав Шабунін.

Віталій Шабунін також повідомив, що система електронного декларування, яка запрацювала сьогодні опівночі, не дозволяє притягати чиновників до відповідальності за недостовірні дані в деклараціях.

«Притягнути до відповідальності за брехню в цій системі без сертифіката Державної служби спеціального зв’язку неможливо. Відповідно немає сенсу у всій системі декларування. Який в цьому сенс, якщо за брехню чиновника не можна посадити в тюрму? Саме в цьому була ідея нової системи. Вперше у країни з’являлася можливість посадити чиновника за неправдиві відомості про його доходи. Зараз запрацював своєрідний тренажер, тобто дані, внесені в цю систему, не можуть бути використані як докази. Більш того, з цими даними навіть розслідування провести не можна», — підкреслив Шабунін.

чиновник

Уся система влади має корупційну складову

До того ж, за його словами, в нинішній ситуації дана система дозволить чиновникам легалізувати незаконно отримані гроші.

«Ця система — ідеальний інструмент легалізації коштів. Завтра, наприклад, Турчинов впише в декларацію $10 млн. І він пояснить, що в 90-х роках тримав цей кеш під матрацом. Але оскільки навіть в теорії неможливо провести нормальне розслідування, перевірити його слова не можна. А формально він їх задекларував. Таким чином, Турчинов на ці гроші живе собі далі. При цьому в наступних деклараціях ці кошти вважатимуться легалізованими, тому що їх він вже показав», — зазначив Шабунін.

Він підкреслив, що через два місяці сертифікація системи Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України втратить будь-який сенс.

Читайте також: «Порошенко покриває корупціонерів і колишніх соратників Януковича»

«Відповідно до закону, декларації протягом двох місяців повинні подати топ-чиновники та всі ті, хто причетний до кримінального слідства і суду. Однак Державна служба спеціального зв’язку має намір видати сертифікат якраз тільки через два місяці. Але тоді він вже нікому не буде потрібен, тому що до цього часу всі подадуть декларації», — резюмував Шабунін.

Запровадження системи електронного декларування є однією з вимог Євросоюзу для реалізації безвізового режиму з Україною. 11 серпня президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування набуде чинності в понеділок, 15 серпня, і він не потерпить відстрочок.

12 серпня адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України відмовила в атестації системи електронного декларування, аргументуючи це тим, що вона не готова до роботи. 13 серпня в Держспецзв’язку повідомили, що зможуть атестувати систему електронного декларування тільки через два місяці.

мишоловка

Справжня боротьба з корупцією в Україні ще навіть не починалася

14 серпня голова Національного агентства з питань протидії корупції України Наталія Корчак оголосила про офіційний запуск системи о 00:00 15 серпня, незважаючи на недоліки програмного забезпечення.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністру Кабміну Олександру Саєнку та голові Національного агентства з питань державної служби Костянтину Ващенку перевірити готовність до роботи системи електронного декларування.

Читайте також: «Навіщо Порошенка та К° викликають в Генпрокуратуру?»
 

1 Comment on "Шабунін: Восени гривня зірветься в піке"

  1. Олександр | 15/08/2016 at 12:23 | Ответить

    В тотально корумпованому суспільстві, де всі гілки влади і спецслужби корумповані, де жодна справа не доходить до суду, де проблема не виявити корупціонера, а покарати, боротьба з корупцією неможлива. Журналісти відкрито говорять про корупцію, їм це дозволяють, так як це не матиме ніяких наслідків для самих корупціонерів. І справа не в особистостях, а в панівній державній ідеології — лібералізму. Лібералізм, проголошуючи права і свободи особистості, відкидає суспільну мораль, чесність, відповідальність, принциповість. Лібералізм пропагує і насаджує розпусту, особисту вигоду, культ речей, багатства, розваг та насолод. Лібералізм максимально сприяє корупції і росту злочинності. Щоб змінити ситуацію необхідно в першу чергу привести до влади носіїв іншої альтернативної ідеології — націоналізму. Подобається це вам чи ні, але іншого варіанту не існує.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**