Чорну діру сфотографували «віртуальним телескопом» в Google Doodle

Було зроблено першу фотографію чорної діри в Google DoodleБуло зроблено першу фотографію чорної діри в Google Doodle

Було зроблено першу фотографію чорної діри в Google Doodle. Чорну діру сфотографували вісім телескопів, які створили «віртуальний телескоп» розміром із Землю.

Читайте також: «Буря на Юпітері, що тривала 350 років, скоро припиниться» 

Астрономи з дослідницької групи Event Horizon Telescope представили першу фотографію чорної діри. Фотографія була показана на шести прес-конференціях, які відбувалися одночасно в Сантьяго, Брюсселі, Токіо, Шанхаї, Тайбеї та Вашингтоні. На фото зображена чорна діра в центрі галактики Мессьє 87 на відстані 55 мільйона світлових років від Землі, з масою в 6,5 мільярдів разів більше маси Сонця.

Відомо, що чорна діра була зафіксована завдяки так званому віртуальному телескопу, який складається з багатьох телескопів, розкиданих по всій земній кулі. Член дослідницької групи Event Horizon Telescope д-р Моніка Мосціборська зазначила, що техніка спостереження, яка використовується для фотографування явища, полягає в тому, що всі телескопи одночасно спрямовуються до даного об’єкта і збирають дані. Така обробка дозволяє отримати безпрецедентну роздільну здатність, а Event Horizon Telescope має таку потужну спостережну силу, що дозволяє людині, яка знаходиться в Парижі, читати газету в Нью-Йорку.

Телескопи

Телескопи

Читайте також: «Космічний телескоп Hubble зазнав аварії» 

Event Horizon Telescope вже спостерігав за двома чорними дірами. Одна з них знаходиться в самому центрі Чумацького Шляху, а інша — в центрі галактики Мессьє 87, віддаленої від нас на відстані біля 53 мільйонів світлових років.

Мосціборська розповіла, що вибір припав на ці чорні діри, оскільки вони досить добре досліджені і вчені впевнені, що потужностей телескопа буде достатньо, щоб зафіксувати їх на знімках. Чорна діра в центрі нашої галактики Чумацький Шлях є об’єктом спостереження з 1970-х років. Астрономи вже знають її масу і точну відстань від Землі.

Читайте також: «Новий оптичний пристрій дозволить досліджувати темну матерію Всесвіту» 

Magellan Telescope

Magellan Telescope

Незважаючи на те, що чорна діра з галактики Мессьє 87 найбільш віддалена від Землі, вона є більш цікавим об’єктом досліджень для вчених завдяки своїм розмірам (вона має в тисячу разів більшу масу, ніж чорна діра в центрі Чумацького Шляху). Фотографування чорних дір, які мають найсильніші гравітаційні поля, може надати нову інформацію про саму гравітацію. За словами д-ра Мосціборської, кожен новий метод їх спостереження наближає нас до вивчення природи гравітації.

Be the first to comment on "Чорну діру сфотографували «віртуальним телескопом» в Google Doodle"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**