Чорна діра в центрі нашої галактики стала дивно себе поводити

Чорна діраЧорна діра

Гігантська чорна діра, яка займає центральне місце в галактиці Чумацький Шлях, стала поглинати незвично велику кількість матерії. Її випромінювання стало потужним. Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі повідомляють про дивну поведінку чорної діри Стрілець A* (Sgr A*).

Читайте також: «Телескоп у Канаді зареєстрував таємничий сигнал, надісланий з глибокого космосу»

«Ми ніколи не бачили нічого подібного протягом 24 років дослідження надмасивної чорної діри. Зазвичай це досить спокійна, анемічна чорна діра «на дієті». Ми не знаємо, що сприяє її нинішньому «апетитові», — каже професор Андреа Гез, співавторка роботи, опублікованої у виданні «Астрофізичний журнал».

Чорна діра почала поглинати величезну кількість міжзоряного пилу та газу. Дослідники помітили збільшення, спостерігаючи за нею 133 ночі з 2003 року за допомогою  W.M. Keck Observatory на Гаваях та Very Large Telescope в Чилі.

13 травня вони побачили, що ділянка за горизонтом чорної діри (точка, від якої немає повороту назад) стала вдвічі яскравішою, ніж раніше. Вони також помітили величезні зміни.

Планети Сонячної системи

Планети Сонячної системи

Спостережуване випромінювання зазвичай походить від гарячого газу та пилу, що потрапляє у чорну діру. Тож астрономи запитують про джерело додаткової матерії.

Читайте також: «Трамп оголосив про створення підрозділу для захисту інтересів США в космосі»

«Ключове питання полягає в тому, чи увійшла чорна діра в нову фазу — чи збільшилася кількість газу, що потрапляє в чорну діру, чи ми бачили феєрверки, що походять від декількох незвичайних хмарних газів», — підкреслила професор Гез.

Вчені сподіваються, що подальші спостереження дадуть відповідь на це запитання. «Ми хочемо знати, як ростуть чорні діри, як вони впливають на еволюцію галактик і Всесвіту. Ми хочемо знати, чому надмасивні чорні діри збільшують свою яскравість і як це відбувається», — додає дослідниця.

Людина у космосі

Людина у космосі

Згідно з однією із гіпотез, влітку 2018 року зірка S0-2 наблизилася до Sgr A *, залишивши після себе величезну хмару газу. За іншою гіпотезою, незвичайний об’єкт, ймовірно, подвійна зірка G2, наблизилася до чорної діри у 2014 році. Відповідно до третьої гіпотези, до чорної діри влетіли великі астероїди.

Читайте також: «Прем’єр Індії: До 2022 року ми запустимо людину в космос»

Щоб розвіяти можливі побоювання дослідники наголошують, що Sgr A * знаходиться на відстані 26 000 світлових років від Землі і щоб загрожувати нашій планеті радіація від чорної діри повинна були бути в 10 мільярдів разів більшою, ніж та, що спостерігається зараз.

Be the first to comment on "Чорна діра в центрі нашої галактики стала дивно себе поводити"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**