Чому наступ на Донбасі «невигідний і неможливий»

tanke-669x429

До кінця серпня наступальних дій на Донбасі не буде. З великою часткою ймовірності їх не буде і восени. Такий прогноз у коментарі висловив директор інформаційно-аналітичного центру «Перспектива», військовий експерт Павло Рудяков. «Мені здається, що пора перестати очікувати наступу — його не буде до кінця літа, а восени, як правило, ніхто не наступає. Осінній наступ може бути локальним. Але мені здається, це теж малоймовірно, оскільки в умовах перемир’я існує зовсім інший дискурс, який не допускає військових дій», — сказав експерт.

У цьому контексті він зауважив, що періодичні заяви української військової розвідки про ознаки підготовлюваного наступу пов’язані з «відсутністю реального розуміння речей і реальних оперативних даних, які ми можемо зібрати самостійно, а не отримувати від партнерів».

За його словами, сьогодні наступ був би невигідним і неможливим, «тому що в будь-який момент такі дії можуть бути зупинені дзвінком Керрі або Обами, як це було в боснійській громадянській війні». У цьому контексті Рудяков зауважив: «Зараз для російської сторони найважливіше — міжнародна репутація, імідж. Військовий виграш був би невеликий, а репутаційний програш може бути більш небезпечним з огляду на матеріальні цінності, не кажучи про моральні і символічні цінності».

Рудяков наголосив: сьогодні для української сторони важливо не програти в переговорному і у виборчому процесі. «Основна небезпека для української сторони полягає в переговорному процесі і у виборчому процесі. Результати виборів на Донбасі можуть принести набагато більший збиток для інтересів українського уряду, ніж умовний наступ чи то російських військ, чи то підрозділів «ДНР»-«ЛНР», — підкреслив експерт.

Be the first to comment on "Чому наступ на Донбасі «невигідний і неможливий»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**