Чи існує життя за межами Сонячної системи? Інтригуюче відкриття науковців з Кембриджу

ЗемляЗемля

Пошуки позаземних форм життя запалювали уяву вчених і ентузіастів астрономії протягом багатьох років. Дослідники з Кембриджського університету вважають, що за межами Сонячної системи є планети, схожі на Землю, тому там може існувати життя.

Читайте також: «Індійські вчені відкрили планету, де рік становить 9,5 днів»

Британських вчених зацікавила група планет, яка знаходиться поза межами Сонячної системи. Це скелясті небесні тіла, розташовані неподалік зірки.

Результатами своєї роботи вчені поділилися в журналі Science Advances. У статті були описані спостереження в галузі астрономії, ядерної біології та органічної хімії. Вони описали досліди, проведені для вивчення потенційних реакцій на планетах.

Для експерименту важливим є припущення, що вуглець, який є у метеоритах, що падають на планету, в атмосфері входить у реакцію з азотом, створюючи ціанід водню. Ця органічна сполука, опромінена ультрафіолетовим промінням із сусідньої зірки, може в результаті реакції створити ланцюговий РНК або кислоту, подібну до ДНК.

Сонце

Сонце

Дослідники вважають, що невелика відстань від зірки може спричинити потік ультрафіолетового проміння, що створить умови для існування на планеті рідкої води. Щоб звести до мінімуму сумніви, вони запросили до праці своїх колег з Лабораторії ядерної біології.

Читайте також: «Згідно з останніми дослідженнями Земля поступово віддаляється від Сонця»

За допомогою лампи з ультрафіолетовим випромінюванням дослідники спостерігали реакцію ліпідів, амінокислот і нуклеотидів, щоб пересвідчитись, що зірки, котрі мають температуру близьку до сонячної, можуть впливати на формування життя в умовах моделювання. Було встановлено, що планети, які отримують потрібну кількість світла від зірок, можуть мати на своїй поверхні живі організми та навіть рідку воду. Можливо, що на багатьох екзопланетах чи планетах поза Сонячною системою може розвиватися життя.

Це інтригуюче відкриття, але ентузіазм може бути передчасним. Про подібні відкриття оголошують час від часу, але це непрямі дослідження. Астрономи, які відкривають планети поза межами Сонячної системи, не мають шансів їх побачити. Можливо, колись на Землі розроблять телескопи, які дозволять нам фізично бачити такі об’єкти. Сьогодні можна лише визначити їхній розмір та відстань від материнської зірки. Наприклад, перед відправленням зонда New Horizons на Плутон вчені дотримувались різних теорій, але коли зонд відправив фотографії на Землю, виявилось, що більшість цих теорій були помилковими. Ми навіть не знали, скільки супутників має Плутон.

Плутон

Плутон

Читайте також: «Наступного місяця стартує космічний зонд, який «доторкнеться до Сонця»

Однак такі дослідження важливі, оскільки вони допомагають популяризувати астрономію.

 

 

Be the first to comment on "Чи існує життя за межами Сонячної системи? Інтригуюче відкриття науковців з Кембриджу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*